Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 grudnia 2017, 12:40

autor: Czarny Wilk

Quentin Tarantino i J.J. Abrams chcą wspólnie stworzyć nowego Star Treka

Słynny reżyser takich filmów jak Pulp Fiction, Kill Bill i Jackie Brown zamierza połączyć siły z twórcą rebootu Star Treka, by śmiało stworzyć film, jakiego nikt dotąd nie widział.

Przeprowadzona w 2009 roku rewitalizacja marki Star Trek okazała się olbrzymim sukcesem, który przywrócił zapomnianą serię na usta fanów popkultury. Odnowiona wiara producentów w markę dała nam dwa kolejne filmy (w 2013 i 2016 roku) oraz tegoroczny serial. I choć Star Trek: Beyond finansowo okazał się rozczarowaniem, to pozycja uniwersum i tak pozostaje znacznie lepsza niż choćby dekadę temu. Do cyklu w kolejnych latach prawdopodobnie dołączy czwarty obraz kinowy, w procesie tworzenia którego weźmie udział słynny reżyser Quentin Tarantino.

Reżyser planuje przejść na emeryturę po stworzeniu dziesięciu filmów. Jeśli plany te zostaną podtrzymane, to Star Trek będzie jego ostatnim dziełem. - Quentin Tarantino i J.J. Abrams chcą wspólnie stworzyć nowego Star Treka - wiadomość - 2017-12-05
Reżyser planuje przejść na emeryturę po stworzeniu dziesięciu filmów. Jeśli plany te zostaną podtrzymane, to Star Trek będzie jego ostatnim dziełem.

Twórca Kill Billa, Pulp Fiction i Wściekłych psów nigdy nie krył swojego zamiłowania do przeszło pięćdziesięcioletniej marki, ale wieść o tym, że może być on reżyserem kolejnego kinowego Star Treka jest mocno zaskakująca. Byłby to pierwszy stworzony przez Tarantino pełnoprawny film będący częścią większej serii. Dotąd tworzył on typowo autorskie dzieła, przy wcześniej wykreowanych światach współpracując jedynie w mocno ograniczonym zakresie (na przykład reżyserując odcinki serialu CSI).

Jak donoszą serwisy Deadline oraz The Hollywood Reporter, reżyser podzielił się pomysłem na własną produkcję osadzoną w tym uniwersum z J.J. Abramsem, człowiekiem odpowiedzialnym za reboot serii. Obaj chcieliby zebrać zespół scenarzystów, który zająłby się przygotowaniami do produkcji. Reżyserem obrazu zostałby Tarantino, Abrams natomiast zadowoliłby się pozycją producenta.

Aktualnie Quentin Tarantino pracuje nad filmem, którego akcja rozgrywa się w Los Angeles w roku 1969, gdy miastem wstrząsnęły zbrodnie popełniane na polecenie Charlesa Mansona. Choć decyzje nie zostały jeszcze podjęte, faworytką wśród kandydatek do roli głównej jest Margot Robbie. Mówi się także o udziale Brada Pitta, Leonarda DiCaprio oraz Toma Cruise’a. Data premiery filmu ustalona została na 9 sierpnia 2019. Właściwe prace nad ewentualnym Star Trekiem od Tarantino najpewniej zaczną się dopiero po tym terminie.