Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2017, 10:20

Zadebiutowała gra logiczna Riddlord: The Consequence inspirowana serią The Room

Na urządzenia mobilne trafiła gra logiczna Riddlord: The Consequence autorstwa rosyjskiego studia Amrita, wyróżniająca się ładną oprawą graficzną i ciekawym klimatem. Wkrótce tytuł ma również ukazać się na Steamie.

Miłośnicy gier niezależnych, nadstawcie ucha. Na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS zadebiutowała gra Riddlord: The Consequence. Za cenę 20,99 złotych otrzymacie intrygujący tytuł, w którym sztuki mistyczne oraz nadprzyrodzone wydarzenia łączą się z prawdziwymi nierozwikłanymi zagadkami kryminalnymi, związanymi np. z seryjnym mordercą Zodiakiem czy trucicielami z Chicago. Jeśli nie jesteście miłośnikami grania na urządzeniach mobilnych, produkcja studia Amrita powinna wkrótce trafić także na Steama. Tytuł nie ma na razie zbyt wielu recenzji, wygląda jednak obiecująco.

  1. Gra Riddlord: The Consequence w sklepie Google Play
  2. Gra Riddlord: The Consequence w sklepie App Store
Czy Riddlord: The Consequence ma potencjał, by stać się takim hitem jak The Room? - Zadebiutowała gra logiczna Riddlord: The Consequence inspirowana serią The Room - wiadomość - 2017-12-06
Czy Riddlord: The Consequence ma potencjał, by stać się takim hitem jak The Room?

W produkcji tej wyraźnie widać inspiracje The Room – uznaną serią gier logicznych autorstwa Fireproof Games, która od debiutu w 2012 roku sprzedała się w ponad 11 milionach kopii. W Riddlord: The Consequence głównym składnikiem łamigłówek także jest manipulowanie przedmiotami w trójwymiarowym otoczeniu oraz dopasowywanie do siebie elementów. O ile jednak w The Room to zagadki były jedynym motorem napędowym produkcji, studio Amrita położyło również nacisk na wątek fabularny, w którym sterowany przez nas detektyw stara się uratować porwanego przez Mistrza Zagadek syna. Historia lawiruje pomiędzy rzeczywistymi wydarzeniami z przeszłości a elementami nadprzyrodzonymi, co powinno zaowocować ciekawym klimatem, dodatkowo wzmacnianym przez piękną, szczegółową oprawę graficzną oraz animowane przerywniki.