Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS4XONEPC
Okładka Ashes Cricket (PS4)
OkładkaAshes Cricket (PS4)

Ashes Cricket

Ashes Cricket jest stworzonym przez Big Ant Studios symulatorem krykieta. Tytuł został przygotowany w bliskiej współpracy z organizacją Cricket Australia, co oznacza, że najdziemy w nim m.in.

Sportowe | krykiet

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ashes Cricket Premiera

16lis2017

PS4 XONE

16gru2017

PC

Ashes Cricket jest realistycznym symulatorem krykieta. Produkcja ta została przygotowana w bliskiej współpracy z organizacją Cricket Australia i jest pierwszą grą Big Ant Studios stworzoną na licencji sportowej. Dzięki temu w produkcji tej znalazły się znane z realnego świata stadiony, a także zawodnicy grający w ligach brytyjskiej i australijskiej.

Mechanika

Ashes Cricket na PC, PS4 i XONE jest klasycznym symulatorem sportowym i skupia się na wiernym odzwierciedlaniu swojej dyscypliny. Jak chwalą się twórcy z Big Ant Studios, ich produkcja stanowi najbardziej realistyczne i autentyczne odwzorowanie krykieta, jakie kiedykolwiek stworzono na potrzeby gry komputerowej. W Ashes Cricket kierujemy prawdziwymi zawodnikami (np. Glenn Maxwell, Stuart Broad) z brytyjskich oraz australijskich lig (sezon 2017/2018), grając w lokacjach wzorowanych na autentycznych miejscach powiązanych z tą dyscypliną sportu.

Gra posiada tryb kariery, w ramach którego możemy pokierować albo gwiazdorem, albo też młodym, zaczynającym dopiero swoją karierę zawodnikiem. W tym drugim przypadku stopniowo rozwijamy talent swojego bohatera. Zaczynamy od lig lokalnych, by z czasem dotrzeć do rozgrywek na poziomie międzynarodowym.

Ashes Cricket wydany na PC, PS4 i XONE zawiera również rozbudowany tryb wieloosobowy, w ramach którego możemy toczyć mecze (lokalnie albo za pośrednictwem Internetu) lub też dołączyć do swoich przyjaciół i w kooperacji rywalizować z innymi graczami lub drużynami sterowanymi przez komputer. Produkcja Big Ant Studios pozwala na daleko idącą personalizację rozgrywki. Mamy możliwość m.in. tworzenia własnych zawodników, drużyn, stadionów a nawet arbitrów. Zawartością, którą przygotujemy, możemy dzielić się z innymi graczami za pośrednictwem przygotowanych do tego celu funkcji sieciowych.

Kwestie techniczne

Omawiany tytuł w wersji na PC, PS4 i XONE charakteryzuje się solidnie wykonaną oprawą graficzną. Produkcja korzysta z technologii fotogrametrii, by zapewnić wysokie podobieństwo komputerowo generowanych zawodników do ich pierwowzorów z prawdziwego świata. Również stadiony są odtworzone z dbałością o charakterystyczne dla nich szczegóły. Na uwagę zasługuje sfera audio, w tym przede wszystkim dźwięki stadionu oraz towarzyszący rozgrywkom komentarz. Na potrzeby omawianej produkcji swojego głosu udzielił m.in. Michael Slater – prezenter telewizyjny i były zawodnik krykieta.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Klasyfikacja PEGI Ashes Cricket

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Ashes Cricket Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-3210 2x3.2 GHz / AMD Athlon II X4 555 4x3.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GT 710 / Radeon HD 6670 lub lepsza
 • 12 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-4200 2x2.3 GHz / AMD Phenom II X4 970 4x3.5 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki GeForce GTX 970 2 GB / Radeon RX 390X 8 GB lub lepsza
 • 12 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
PC
PS4
XONE