Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS4XONEPCPS3X360
Okładka Don Bradman Cricket 14 (PS4)
OkładkaDon Bradman Cricket 14 (PS4)

Don Bradman Cricket 14

Zaawansowana symulacja krykieta, stworzona przez entuzjastów tej dyscypliny. Gra udostępnia aktualne drużyny i wszystkie odmiany krykieta, innowacyjny system uderzeń, pełny tryb kariery oraz możliwość rozgrywania meczy online.

Sportowe | krykiet

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Don Bradman Cricket 14 Premiera

3kwi2014

X360 PS3

26cze2014

PC

12lut2015

PS4 XONE

Gry podobne do Don Bradman Cricket 14

Madden NFL 17

Ashes Cricket

Big Bash Boom

Don Bradman Cricket 14 to zaawansowana symulacja krykieta, przygotowana przez, specjalizujące się w mniej popularnych w naszym kraju dyscyplinach sportu, australijskie studio Big Ant, autorów m.in. AFL Live czy Rugby League Live. Jako, że sam prezes studia, Ross Symons należy do zagorzałych zwolenników krykieta, dzięki osobistemu zaangażowaniu w produkcję gry – w ręce graczy trafia najwierniejsza i najbardziej rozbudowana z dotychczas wydanych elektronicznych symulacji tejże dyscypliny.

Don Bradman Cricket 14 pozwala po raz pierwszy w historii rozegrać pełny tryb kariery, w którym poprowadzimy stworzonego przez nas zawodnika przez okres 20 lat, zdobywając doświadczenie i torując mu drogę do reprezentacji narodowej. Jako menedżer drużyny odpowiadać będziemy za treningi, transfery, angażowanie i zwalnianie personelu, a także rozgrywanie, bądź symulowanie wyników spotkań.

Gra oferuje nam wszystkie aktualne drużyny, biorące udział w rozgrywkach oraz wszystkie oficjalne odmiany tej dyscypliny, takie jak mecze testowe, jednodniowe i Twenty20. Każdy z zawodników opisany jest wyczerpującymi statystykami, a takie cechy jak wytrzymałość, zmęczenie, doznane urazy czy aktualna forma będą miały ogromny wpływ na jego zachowanie i grę.

Oprawa graficzna gry prezentuje się wyśmienicie, zwłaszcza na konsolach nowej generacji. W produkcji zastosowano odwzorowujący ruch słońca cykl dobowy, dzięki któremu obserwować możemy m.in. dynamicznie zmieniające się oświetlenie oraz cienie i efekty chmur. Realizmu rozgrywce dodaje również specjalnie zaprojektowany system rzutów i odbić. W warstwie dźwiękowej usłyszymy ponad 40 godzin profesjonalnego komentarza.

Do gry dołączono cross-platformowy edytor zawodników i drużyn, pozwalający dzielić się wynikami swej pracy bez względu na posiadany sprzęt. Dla potrzeb Don Bradman Cricket 14 stworzono też specjalny system, umożliwiający zapisywanie stanu gry w trakcie trwania meczu, co wobec wyjątkowo długiego czasu trwania meczy krykietowych, pozwala po raz pierwszy w historii rozgrywać pojedynki online.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 5,9 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 150 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Don Bradman Cricket 14

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Don Bradman Cricket 14 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i3 3.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 650 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
PC
X360
PS3
PS4
XONE