Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCX360PS3PS4XONE
Okładka Don Bradman Cricket 14 (PC)

Don Bradman Cricket 14

Zaawansowana symulacja krykieta, stworzona przez entuzjastów tej dyscypliny. Gra udostępnia aktualne drużyny i wszystkie odmiany krykieta, innowacyjny system uderzeń, pełny tryb kariery oraz możliwość rozgrywania meczy online.

Sportowe | krykiet | multiplayer

Okładka Don Bradman Cricket 14 (PC)

data premiery gry:

3kwi2014

X360 PS3

26cze2014

PC

12lut2015

PS4 XONE

Don Bradman Cricket 14 to zaawansowana symulacja krykieta, przygotowana przez, specjalizujące się w mniej popularnych w naszym kraju dyscyplinach sportu, australijskie studio Big Ant, autorów m.in. AFL Live czy Rugby League Live. Jako, że sam prezes studia, Ross Symons należy do zagorzałych zwolenników krykieta, dzięki osobistemu zaangażowaniu w produkcję gry – w ręce graczy trafia najwierniejsza i najbardziej rozbudowana z dotychczas wydanych elektronicznych symulacji tejże dyscypliny.

Don Bradman Cricket 14 pozwala po raz pierwszy w historii rozegrać pełny tryb kariery, w którym poprowadzimy stworzonego przez nas zawodnika przez okres 20 lat, zdobywając doświadczenie i torując mu drogę do reprezentacji narodowej. Jako menedżer drużyny odpowiadać będziemy za treningi, transfery, angażowanie i zwalnianie personelu, a także rozgrywanie, bądź symulowanie wyników spotkań.

Gra oferuje nam wszystkie aktualne drużyny, biorące udział w rozgrywkach oraz wszystkie oficjalne odmiany tej dyscypliny, takie jak mecze testowe, jednodniowe i Twenty20. Każdy z zawodników opisany jest wyczerpującymi statystykami, a takie cechy jak wytrzymałość, zmęczenie, doznane urazy czy aktualna forma będą miały ogromny wpływ na jego zachowanie i grę.

Oprawa graficzna gry prezentuje się wyśmienicie, zwłaszcza na konsolach nowej generacji. W produkcji zastosowano odwzorowujący ruch słońca cykl dobowy, dzięki któremu obserwować możemy m.in. dynamicznie zmieniające się oświetlenie oraz cienie i efekty chmur. Realizmu rozgrywce dodaje również specjalnie zaprojektowany system rzutów i odbić. W warstwie dźwiękowej usłyszymy ponad 40 godzin profesjonalnego komentarza.

Do gry dołączono cross-platformowy edytor zawodników i drużyn, pozwalający dzielić się wynikami swej pracy bez względu na posiadany sprzęt. Dla potrzeb Don Bradman Cricket 14 stworzono też specjalny system, umożliwiający zapisywanie stanu gry w trakcie trwania meczu, co wobec wyjątkowo długiego czasu trwania meczy krykietowych, pozwala po raz pierwszy w historii rozgrywać pojedynki online.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran    

Nośnik: 1 DVD

Ocena gry 8,3 / 10 na podstawie 28 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8,9 / 10 na podstawie 156 głosów czytelników.

Gry podobne do Don Bradman Cricket 14

Klasyfikacja PEGI Don Bradman Cricket 14

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Don Bradman Cricket 14

PC Windows

Rekomendowane: Core i3 3.2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 650 lub lepsza), 2 GB HDD, Windows XP/Vista/7/8

PC
X360
PS3
PS4
XONE