Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCX360PS3
Okładka Ashes Cricket 2013 (PC)
OkładkaAshes Cricket 2013 (PC)

Ashes Cricket 2013

Gra sportowa towarzysząca rozgrywkom krykieta Investec Ashes Series 2013, które odbyły się latem 2013 roku w Wielkiej Brytanii. Tytuł korzysta z licencji dwóch federacji krykieta – angielskiej i australijskiej, a za jego stworzenie odpowiada studio Trickstar Games z Melbourne.

Sportowe | krykiet

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ashes Cricket 2013 Premiera

anulowana

PC PS3 X360

Ashes Cricket 2013 to komputerowa odsłona serii meczów testowych w krykieta, czyli prawdopodobnie najtrudniejszej istniejącej formy rozgrywek w tym sporcie drużynowym, którego korzenie sięgają XIII wieku. Ich specyfika polega na braku ograniczeń czasowych – mogą trwać nawet kilka dni i kończyć się znaczną przewagą jednej z drużyn. Pierwszy mecz testowy w krykieta miał miejsce w 1877 roku, a do roku 2000 rozegrano ich ponad 1800.

Za Ashes Cricket 2013 odpowiada studio Trickstar Games, znane m.in. z gry Damage Inc. Pacific Squadron WWII oraz z innej odsłony symulatora krykieta – International Cricket 2010. Głównym elementem rozgrywki są zawody o puchar The Ashes, w którym od 1882 roku biorą udział wyłącznie drużyny narodowe Anglii i Australii. Jednak w grze możemy również pokierować pozostałymi ośmioma reprezentacjami posiadającymi uprawnienia do uczestniczenia w meczach testowych, m.in. wspólną reprezentacją Karaibów (dawniej Indii Zachodnich), Zimbabwe, Indii i Nowej Zelandii. Tak jak w grze Ashes Cricket 2009, nad którą swego czasu pracowała część zespołu z Trickstar Games, w Ashes Cricket 2013 dostępne są trzy tryby rozgrywki, różniące się formatem rozgrywanych spotkań, które mogą nie mieć ograniczeń czasowych, trwać jeden dzień lub trzy godziny.

Twórcy z Trickstar Games postarali się o dokładne odwzorowanie stadionów, na jakich rozegrały się zawody o puchar The Ashes 2013, m.in. Old Trafford w Manchesterze, Trent Bridge w Nottingham, czy też legendarnego Lord’s Cricket Ground w Londynie. Dzięki uzyskaniu oficjalnej licencji dwóch federacji krykieta – angielskiej (wraz z Walią) i australijskiej, możliwe stało się precyzyjne odwzorowanie składów dwóch najważniejszych drużyn i ich sponsorów.

Rozgrywka w Ashes Cricket 2013 dokładnie odwzorowuje specyficzne zasady zawodów w krykieta (warto zaznaczyć, że jest ich dokładnie 42). Na owalnym, trawiastym boisku umiejscowiono płaski pas o długości 20,12 metra. Na jego końcach ustawione są bramki w postaci trzech wbitych w ziemię drewnianych słupków. Gracz z atakującej drużyny ma za zadanie trafić w bramkę drużyny przeciwnej rzucaną piłką, natomiast wyposażony w drewniany kij obrońca (batsman) stara się ją obronić. Drugi gracz z kijem (non-striker) znajduje się zaraz przy miotającym. Reszta 11-osobowej drużyny zajmuje pozycję w owalu i obserwuję akcję. Celem gry jest zdobycie punktów (runów), które przyznawane są za celne uderzenia batsmana i non-strikera. Do specyfiki meczów testowych należy fakt, że mogą się one kończyć nawet przewagą 45 runów.

Ashes Cricket 2013 stanowi krok naprzód w stosunku do poprzednich symulatorów krykieta, gdy chodzi o oprawę audiowizualną. Grafika w pełni wykorzystuje możliwości aktualnych konfiguracji sprzętowych i konsol, a dobrze odwzorowane dźwięki i nastrojowa muzyka oraz profesjonalny komentarz pozwalają w pełni cieszyć się atmosferą meczy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 382 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ashes Cricket 2013

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Ashes Cricket 2013 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i3 3.3 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • 15 GB HDD
  • Windows Vista/7/8
PC
PS3
X360