Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2013, 13:54

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Ashes Cricket 2013 zostało anulowane po premierze

Firma 505 Games anulowała grę Ashes Cricket 2013. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że tytuł zadebiutował na rynku w zeszłym tygodniu.

22 listopada w sklepie Steam ukazała się tworzona przez dwa lata gra Ashes Cricket 2013. Tytuł został bardzo negatywnie oceniony przez fanów, więc firma 505 Games, wydawca produkcji, postanowiła go… anulować.

Obecnie wydawca stara się naprawić nadszarpnięty wizerunek turnieju krykieta Ashes, organizacji ECB (England and Wales Cricket Board) oraz Cricket Australia. Firma przeprosiła także licencjodawców, ich partnerów oraz zawiedzionych fanów, przy czym zapewniono, że osoby, które zdążyły kupić feralną produkcję, wkrótce otrzymają zwrot pieniędzy.

Dodatkowo 505 Games wyjaśniło, że powierzyło pracę nad grą studiu Trickstar Games, ponieważ ma ono doświadczenie z tego typu produkcjami i zapewniało, że jest w stanie „stworzyć dynamiczną, nowoczesną grę o krykiecie, przeznaczoną na różne platformy sprzętowe”. Niestety, nie udało się.

Ciężko przypomnieć sobie sytuację, w której gra zostaje skasowana po premierze. Podobna akcja miała miejsce w przypadku Infestation: Survivor Stories (dawniej znane jako The War Z), kiedy to projekt, ze względu na niezgodny z prawdą opis na karcie produktu w Steamie, został wycofany ze sprzedaży. Twórcy jednak nie zrezygnowali z prac nad nim, a w lipcu bieżącego roku chwalili się 1,3 mln zarejestrowanych użytkowników. W tym przypadku jest zupełnie inaczej.

Nie wiadomo, jakim cudem tak zła produkcja w ogóle trafiła do sprzedaży. Pewnym jednak jest, że wypuszczanie niedopracowanych gier to coraz częstsza praktyka. Wystarczy wspomnieć chociażby o Aliens: Colonial Marines, która całkowicie zawiodła fanów liczących na porządny tytuł z uniwersum Obcego i chyba wielu z nich życzyłoby sobie, by projekt w takiej postaci nigdy nie ujrzał światła dziennego.