Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2012, 21:15

autor: Ender

The War Z wycofane ze sprzedaży na Steamie

W reakcji na oburzenie niektórych osób, które kupiły grę War Z w serwisie Steam, jego właściciel zdecydował się wstrzymać sprzedaż tytułu i zwrócić pieniądze wszystkim zainteresowanym klientom. Gracze zarzucają deweloperowi kłamstwo i promowanie opcji oraz zawartości, która nie była dostępna w nabytych kopiach gry.

Osoby zadowolone z War Z mogą dalej bawić się z nim bez żadnych przeszkód - The War Z wycofane ze sprzedaży na Steamie - wiadomość - 2012-12-19
Osoby zadowolone z War Z mogą dalej bawić się z nim bez żadnych przeszkód

Po południu informowaliśmy o rosnącym niezadowoleniu graczy i kontrowersjach, jakie wynikły z poniedziałkowej premiery gry War Z w serwisie dystrybucji cyfrowej Steam. Niektóre osoby, które kupiły grę poczuły się oszukane i celowo wprowadzone w błąd przez niezgodny z prawdą opis gry, promujący jej nieistniejącą w rzeczywistości zawartość i opcje. Dokładną i długą listę zarzutów, wraz z odpowiedzią producenta, znajdziecie tutaj. W obliczu nawału skarg Valve zdecydowało się na wycofanie tytułu ze sklepu i nazwało jego pojawienie się „pomyłką”. Szef marketingu firmy, Doug Lombardi, wydał przy tym specjalne oświadczenie:

Od czasu do czasu może zdarzyć się nam pomyłka, którą w tym przypadku było przedwczesne wprowadzenie do sprzedaży kopii War Z na Steamie. Przepraszamy za to i równocześnie tymczasowo wycofujemy grę z naszej oferty, do czasu gdy wraz z deweloperem będziemy mieli pewność co do jakości jej nowej wersji. Osoby, które posiadają już tytuł i pragną nadal się nim bawić, mogą robić to bez przeszkód. Niezadowoleni klienci mają prawo, by ubiegać się o zwrot kosztów zakupu poprzez zwrócenie się o do naszego działu pomocy.

Część komentujących wypowiedź przedstawiciela Valve zadają sobie w tej chwili pytanie jak to możliwe, by niedokończona i niezgodna z opisem gra pojawiła się bez przeszkód w sprzedaży. Jak się okazuje, War Z nie musiało ponoć przechodzić żadnych uciążliwych kontroli jakościowych. Polityka właściciela serwisu ma być bowiem w tym względzie jasna i jeżeli deweloper z sukcesem wydał już w nim jakikolwiek tytuł jego kolejne produkcje dostają automatycznie zielone światło.

W tej chwili w zmodyfikowanym opisie War Z widnieje nowa data premiery, które będzie miała miejsce na przełomie grudnia i stycznia.

  1. Oficjalna strony gry War Z
  2. Strona War Z w usłudze Steam