Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePCXONEPS4
Okładka Casey Powell Lacrosse 16 (PS4)

Casey Powell Lacrosse 16

Produkcja sportowa poświęcona kanadyjskiej grze drużynowej o nazwie lacrosse. Tytuł stworzyli specjaliści w tej dyscyplinie, studio Crosse, we współpracy z ekipą Big Ant Studios, autorami takich gier jak AFL Live, Don Bradman Cricket 14 czy Rugby League Live.

Sportowe | multiplayer | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | lacrosse

Okładka Casey Powell Lacrosse 16 (PS4)

data premiery gry:

9mar2016

PC

11mar2016

PS4

28mar2016

XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Casey Powell Lacrosse 16 to wydana na platformie PC, XONE i PS4 gra sportowa, poświęcona niemal zupełnie u nas nieznanej dyscyplinie, jaką jest lacrosse i firmowana nazwiskiem jednego z najsłynniejszych zawodników ostatnich lat – Amerykanina Caseya Powella. Tytuł powstał we współpracy specjalizującego się w tej właśnie dyscyplinie studia Crosse z ekipą australijskiego Big Ant Studios, mającego w swym portfolio takie gry sportowe jak AFL Live, Don Bradman Cricket 14 czy Rugby League Live.

Mechanika

Wspomniany lacrosse to powstała w pierwszej połowie XIX wieku w Kanadzie (i uznana tam za sport narodowy) dyscyplina drużynowa pochodzenia indiańskiego, którą powszechnie uważa się za pierwowzór współczesnego hokeja na lodzie. Będąca w latach 1904-1908 konkurencją olimpijską dyscyplina rozgrywana jest na trawiastej nawierzchni, a celem rywalizujących drużyn złożonych z 10 zawodników jest umieszczenie niewielkiej piłki w bramce przeciwnika za pomocą specjalnej, „gruszkowatej” rakiety. Mecze lacrosse rozgrywane są na otwartym boisku lub w hali i trwają 60 minut (4 kwarty po 15 minut każda).

Mając za sobą spore doświadczenie w produkcjach poświęconych tej dyscyplinie sportu, deweloperzy dołożyli wszelkich starań, aby boiskowe zmagania możliwie wiernie odzwierciedlały wrażenia i emocje towarzyszące meczom lacrosse. W efekcie otrzymaliśmy dynamiczną grę sportową, łączącą szybkie ruchy i podania rodem z parkietów koszykówki oraz umiejętność posługiwania się kijem, uderzania i strzelania, niczym w klasycznym hokeju na lodzie. W grze z dużą pieczołowitością odtworzono szeroką gamę zagrań ofensywnych i defensywnych, wymagających nie tylko zręcznego manewrowania rakietą, ale także zdolności powstrzymania, czy wręcz obalenia zawodnika. Nudy nie uświadczymy tu również dlatego, że w jednym meczu lacrosse pada średnio co najmniej 20 goli z każdej strony.

Tryby gry

Casey Powell Lacrosse 16 oferuje szeroką gamę trybów rozgrywki jedno i wieloosobowej, wśród nich na czoło wysuwają się dwa: Coach Career oraz Be The Player Mode. Polegają one na wykreowaniu własnego zawodnika lub trenera i poprowadzeniu go przez kolejne szczeble kariery trenerskiej bądź zawodniczej, od poziomu college’u aż po światową czołówkę. W tym wariancie rozgrywki produkcja oferuje niezwykle rozbudowany edytor, pozwalający na modyfikowanie nie tylko całego szeregu cech fizycznych gracza, ale także szerokiej gamy ekwipunku, strojów itp. Karierze zawodnika towarzyszy zaś zaawansowany system rozwoju, niczym w grach RPG. Poza wariantami opartymi na rywalizacji ze sztuczną inteligencją, Casey Powell Lacrosse 16 oferuje także sieciowy tryb wieloosobowy.

Kwestie techniczne

Wydany na platformie PC, XONE i PS4 Casey Powell Lacrosse 16 odznacza się w pełni trójwymiarowym silnikiem meczowym i pod względem oprawy w niczym nie ustępuje poprzednim produkcjom Big Ant Studios, a także większości współczesnych gier sportowych. Boiskowe zmagania oglądać możemy oczywiście w kilku różnych ustawieniach kamery, a całości towarzyszy profesjonalny komentarz meczowy.

Inne

Założona w 1974 roku Międzynarodowa Federacja Lacrosse zrzesza obecnie 25 drużyn z całego świata, wśród których znajduje się m.in. także reprezentacja rdzennych Irokezów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do Casey Powell Lacrosse 16

Klasyfikacja PEGI Casey Powell Lacrosse 16

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Casey Powell Lacrosse 16

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo E5700 3.0 GHz/AMD Athlon II X2 250 3.01 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GT 530/Radeon HD 6670 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 7/8/10
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i3-3210 3.20 GHz/AMD Phenom II X4 960T 3.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB RAM GeForce GTX 650/Radeon HD 7790 lub lepsza
 • 5 GB HDD
 • Windows 7/8/10
PC
XONE
PS4