Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweXONEPCPS4
Okładka AO International Tennis (XONE)
OkładkaAO International Tennis (XONE)

AO International Tennis

AO Tennis

Stworzony przez Big Ant Studios zaawansowany symulator tenisa. Jest to pierwsza oficjalna gra wielkoszlemowego turnieju Australian Open.

Sportowe | tenis | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

AO International Tennis Premiera

16sty2018

PS4 XONE

8maj2018

PC

AO Tennis jest realistyczną symulacją tenisa, stworzoną przez Big Ant Studios we współpracy z organizacją Tennis Australia. Deweloperzy z tej firmy mają spore doświadczenie w produkowaniu gier sportowych. Spod ich ręki wyszły takie dzieła, jak Rugby League Live 4 oraz Ashes Cricket. AO Tennis jest pierwszą oficjalną grą wielkoszlemowego turnieju Australian Open.

Mechanika i tryby gry

AO Tennis skupia się na odwzorowaniu doznań płynących z prawdziwej gry w tenisa ziemnego. Według słów twórców, jest to najbardziej dokładna symulacja tej dyscypliny sportu, jaka kiedykolwiek powstała. Nie chodzi tylko o staranne oddanie fizyki poruszania się i odbić piłki na poszczególnych nawierzchniach (w grze dostępne są trzy – twarda, miękka i trawa). Deweloperzy i przedstawiciele Tennis Australia przeanalizowali setki meczy rozegranych w ramach turnieju Australian Open. Zdobyte na tej podstawie dane pozwoliły na przeniesienie do gry zachowania i umiejętności dziesiątek prawdziwych zawodników znanych z rankingów ATP i WTA, z Rafaelem Nadalem i Angelique Kerber na czele. Dzięki temu faktycznie ma się wrażenie, że po drugiej stronie siatki stoi ich wirtualna kopia.

Bawić możemy się w kilku trybach. Pierwszy z nich to klasyczny pojedynek 1v1. Drugi to gra podwójna. Trzeci to tak zwany mixt deblowy, czyli mecz par mieszanych. Czwarty to rozbudowana kariera, podczas której gracze obejmują kontrolę nad stworzonym przez siebie zawodnikiem. Protagonista (lub protagonistka) rozpoczyna zmagania na 1500. miejscu w światowym rankingu tenisistów. Celem jest, rzecz jasna, zostanie pierwszą rakietą świata. Aby to zrobić, trzeba brać udział w kolejnych turniejach i ulepszać swoje umiejętności.

W AO Tennis znalazł się również tryb wieloosobowy. Specjaliści z Big Ant Studios przygotowali ranking ukazujący, którzy gracze najlepiej radzą sobie z wirtualną rakietą tenisową.

Wzorem swoich poprzednich gier, deweloperzy z Big Ant Studios przygotowali rozbudowane narzędzia do personalizacji. Z ich pomocą gracze mogą nie tylko szczegółowo wymodelować twarz elektronicznego awatara, ale również zaprojektować własne stroje, przenieść do tytułu realne lub stworzone przez siebie loga sponsorów, a nawet stworzyć korty. Tym samym, przy odrobinie samozaparcia, każdy może dokładnie odwzorować wszystkich zawodników i cały kalendarz turniejów ATP i WTA, nawet tych, których licencji nie udało się twórcom zdobyć.

Kwestie techniczne

Podobnie jak we wcześniejszych grach studia Big Ant Studios, również AO Tennis może pochwalić się solidną oprawą audiowizualną. Oko przyciągają zwłaszcza modele zawodników. Ich aparycje przeniesiono do gry za pomocą zaawansowanej technologii fotogrametrii. Ponadto zatrudniono również profesjonalnych tenisistów, by dzięki sesjom motion capture odwzorować ich ruchy i przetransportować do gry. Dzięki temu animacje są płynne i wiarygodne. Z dbałością o drobne detale zrekonstruowano także wszystkie licencjonowane stadiony, z największymi Rod Laver Arena i Hisense Arena na czele.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran  

Wymagania wiekowe AO International Tennis: Odpowiednia dla każdego wieku.

AO International Tennis Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-3210 3.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GT 710 lub lepsza
 • 12 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-4200 2.6 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 970 lub lepsza
 • 12 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
PS4
XONE
PC