Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2018, 13:20

Rafael Nadal w akcji na pierwszym gameplayu z AO Tennis

Studio Big Ant po raz pierwszy zaprezentowało w akcji AO Tennis, czyli zaawansowany symulator tenisa na licencji turnieju wielkoszlemowego Australian Open. Tytuł ukaże się jutro w Australii i Nowej Zelandii na PlayStation 4 oraz Xboksie One, a za jakiś czas trafi też na PC.

W AO Tennis będzie można zagrać chociażby jako Rafael Nadal. - Rafael Nadal w akcji na pierwszym gameplayu z AO Tennis - wiadomość - 2018-01-15
W AO Tennis będzie można zagrać chociażby jako Rafael Nadal.

Dziś w nocy czasu polskiego rozpoczęła się kolejna edycja wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Przez najbliższe dwa tygodnie na kortach Melbourne Park rywalizować będą najlepsi tenisiści i tenisistki na świecie. Osoby, którym nie wystarczy kibicowanie, już wkrótce będą miały okazję do wzięcia udziału w tym prestiżowym czempionacie. Oczywiście nie bezpośrednio, lecz za pośrednictwem gry wideo. Jutro w Australii i Nowej Zelandii zadebiutuje AO Tennis, czyli symulator tego popularnego sportu stworzony na licencji turnieju Australian Open przez studio Big Ant we współpracy z organizacją Tennis Australia. W pozostałych częściach świata tytuł pojawi się w pierwszej połowie 2018 roku. W tym samym okresie powinna ukazać się również pecetowa wersja gry. Z okazji zbliżającej się australijskiej premiery deweloperzy z Antypodów opublikowali pierwszy gameplay prezentujący ich najnowsze dzieło w akcji.

Zaprezentowany gameplay przedstawia fragment meczu między Rafaelem Nadalem a Kevinem Andersonem z RPA, finalistą ubiegłorocznego turnieju US Open. Widzimy na nim dokładnie, jak będzie wyglądała rozgrywka w AO Tennis. Nie odbiega ona specjalnie od tego, co mogliśmy zobaczyć chociażby w Top Spin 4 z 2011 roku. Podczas kolejnych uderzeń trzeba będzie zwracać uwagę nie tylko na ich siłę, ale również celność oraz odpowiednie wyczucie momentu, w którym należy wykonać zamach rakietą. Sekunda spóźnienia i piłka może wylądować w siatce.

Podczas oglądania powyższego fragmentu rozgrywki największy niepokój wzbudzają animacje. O ile do odbić i sposobu poruszania się zawodników po korcie, który, według zapewnień twórców, został wiernie odwzorowany dzięki sesjom motion capture, nie można się specjalnie przyczepić, tak „cieszynki” sprawiają wrażenie nienaturalnych.

Deweloperzy z Big Ant Studios zapewniali w zapowiedzi, że AO Tennis będzie „najbardziej zaawansowaną symulacją tenisa w historii”, ze starannie odwzorowaną fizyką i sztuczną inteligencją, dokładnie naśladującą kortowe zachowania prawdziwych zawodników. Po tak krótkim fragmencie trudno ocenić, czy jest to prawda. Pozostaje zatem czekać na dłuższe gameplaye i pierwsze recenzje z Australii i Nowej Zelandii.