Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiiOS
Okładka Raceline CC (iOS)
OkładkaRaceline CC (iOS)

Raceline CC iOS

Nietypowa gra wyścigowa, stworzona przez studio Rebellion. Gracz bierze w niej udział w nielegalnych wyścigach futurystycznych motocykli, rozgrywanych na rozświetlonych neonami ulicach metropolii.

Wyścigi | motocyklowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Raceline CC Premiera iOS

17września2015

App Store

17września2015

producent: Rebellion wydawca: Rebellion Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Raceline CC to motocyklowa gra wyścigowa, w której bierzemy udział w nielegalnych wyścigach jednośladów, rozgrywanych nocą na ulicach miasta. Produkcja jest propozycją dla osób przedkładających efektowną akcję ponad realizm, a za jej produkcję odpowiada studio Rebellion, mające w dorobku takie pozycje mobilne jak Evil Genius Online, Zombie HQ oraz Guns 4 Hire. Tytuł przeznaczony na urządzenia z systemem iOS został wydany w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Produkcja oferuje nowe spojrzenie na mobilne gry wyścigowe z jednośladami w roli głównej. Przejmujemy w niej pośrednią kontrolę nad potężnym motocyklem i bierzemy udział w nielegalnych wyścigach, rozgrywanych na ulicach wielkiej metropolii niedalekiej przyszłości pod osłoną nocy.

Mamy tu do czynienia z jedną z najdynamiczniejszych gier wyścigowych na urządzenia mobilne. Odpowiednie wrażenia zapewnia dobrze oddana prędkość, potęgowana przez perspektywę FPP, z której prezentowana jest akcja. Co ważne, w grze nie kontrolujemy motocykla bezpośrednio. Manewry wyprzedzania, mijania, przyspieszania itp. wykonujemy za pomocą systemu przypominającego QTE, a więc dotykając ekranu w wyznaczonych miejscach w odpowiednim czasie.

Gra kładzie nacisk na zmagania w trybie solowym. Bierzemy udział m.in. w mistrzostwach, pojedynkach z lokalnymi bossami i codziennych wyzwaniach. W zamian za zwycięstwa otrzymujemy pieniądze, które przeznaczamy na zakup nowych motocykli, a także ulepszanie tych już posiadanych. Pomagają w tym także umowy ze sponsorami. Klasycznego multiplayera tu nie uświadczymy – możemy jedynie porównywać wyniki czasowe w poszczególnych wyzwaniach.

Ważnym elementem gry jest garaż. Służy on nie tylko za miejsce, w którym przechowujemy zakupione jednoślady, ale też jako warsztat. Mianowicie w Raceline CC istotną rolę odgrywa tuning – zarówno mechaniczny, który pozwala wykrzesać z motocyklowi pokłady dodatkowej mocy, jak i wizualny. W czerpaniu pełni radości z zabawy pomaga efektowna, trójwymiarowa szata graficzna, ciesząca oko rozmaitymi efektami wizualnymi i świetlnymi. Warto zauważyć, że grafika projektowana została z wykorzystaniem technologii Apple Metal (wcześniej użytek z niej zrobiła m.in. MOBA Vainglory).

Ostatnia modyfikacja 9 czerwca 2015

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Raceline CC: Odpowiednia dla każdego wieku.