Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 18 września 2015, 11:44

autor: Jiker

Ścigacze, jelenie i piraci - mobilne premiery tygodnia (m.in. Raceline CC, Deer Hunter 2016 i Braveland Pirate)

W tym tygodniu w ofertach sklepów App Store i Google Play zadebiutowało kilka interesujących produkcji, w tym Raceline CC, Deer Hunter 2016, Call of Champions, Sky i Braveland Pirate. Przyjrzyjmy się im.

W niniejszej, cyklicznej wiadomości przybliżamy Wam najważniejsze mobilne premiery danego tygodnia. Każdorazowo wybieramy kilka najciekawszych produkcji, które opisujemy nieco szerzej, natomiast pozostałe godne uwagi pozycje przedstawiamy w zbiorczej liście z odnośnikami do App Store i Google Play.

W tym tygodniu w oko wpadły nam następujące tytuły:

Raceline CC

iOS: free-to-play

Zgodnie z czerwcowymi zapowiedziami, w App Store zadebiutowała gra Raceline CC. Przejmujemy w niej kontrolę nad jednośladami i bierzemy udział w nielegalnych, nocnych wyścigach, rozgrywanych na ulicach wielkich metropolii. Trasy, na których odbywają się motocyklowe pojedynki, są bardzo krótkie, więc o wyniku rywalizacji decydują często pojedyncze błędy. Na ostateczny rezultat wpływa też umiejętne korzystanie z tuneli powietrznych i sprawne mijanie innych użytkowników dróg. Pozwala to na chwilę zwiększyć prędkość motocykla i oddalić się od rywala na bezpieczną odległość. Zmagania odbywają się  w ramach mistrzostw, pojedynków z bossami i codziennych wyzwań. W grze tego typu nie mogło też zabraknąć tuningu (mechanicznego i wizualnego), któremu poddajemy kolejne wygrywane lub nabywane jednoślady. Nie sposób nie wspomnieć też o zaawansowanej, trójwymiarowej szacie graficznej, zaprojektowanej z wykorzystaniem technologii Apple Metal (gra wymaga systemu iOS w wersji 9.0).

Deer Hunter 2016

Android: free-to-play / iOS: free-to-play

Dwa lata czekaliśmy na nową odsłonę mobilnej serii Deer Hunter od firmy Glu Mobile. Edycja oznaczona numerem 2016 wyróżnia się przede wszystkim poprawioną szatą graficzną – lokacje, modele broni i zwierzęta zbudowane zostały z większej liczby wielokątów, dzięki czemu prezentują się zwyczajnie lepiej. Na początku zabawy polowaniom na grubego zwierza można oddawać się na Alasce, w Teksasie oraz regionie Kolorado. Wypełnianie zadań owocuje odblokowaniem czwartej lokalizacji – Zimbabwe. Kolejne miejscówki zostaną udostępnione w przyszłości, w ramach darmowych aktualizacji. Zgodnie z duchem serii, ważną rolę odgrywa ulepszanie nabywanej broni, polegające m.in. na instalowaniu lepszych celowników, pojemniejszych magazynków i podpórek, zwiększających stabilność. Grę wydano w modelu darmowym z mikropłatnościami i systemem energii.

Call of Champions

iOS: free-to-play

Gatunek MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) wciąż nie cieszy się na urządzeniach mobilnych taką popularnością, jak na PC. Heroes of Order & Chaos, Solstice Arena, Vainglory czy The Witcher Battle Arena, mimo że udane, nie osiągnęły spodziewanego sukcesu. Najnowszą próbę odmienienia sytuacji podjęły firmy Bandai Namco i Spacetime Studios (Arcane Legends, Battle Command, Star Legends), które wprowadziły do oferty App Store grę Call of Champions. Bazowe założenia są tożsame z większością gier MOBA – w sieciowym starciu rywalizują dwie drużyny, złożone z trzech bohaterów każda. Tym, co wyróżnia Call of Champions jest tempo rozgrywki. Mianowicie mecze trwają maksymalnie pięć minut, a uproszczenie mechanizmów rozgrywki sprzyja dużej dynamice starć. Na start twórcy przygotowali około dwudziestu bohaterów, a obrazu całości dopełnia sporo opcji społecznościowych, z możliwością streamowania rozgrywki na czele. W niedalekiej przyszłości Call of Champions powinno również zadebiutować na smartfonach i tabletach z systemem Android.

Braveland Pirate

iOS: ok. 12 zł

Cykl strategii turowych Braveland ma oddane grono fanów. Z pewnością od dłuższego czasu czekali oni na zapowiadany, wielki finał trylogii. Ten dzień właśnie nadszedł – Braveland Pirate zadebiutowało na urządzeniach z systemem iOS (wersja na Androida powinna pojawić się lada dzień). Najnowsza odsłona serii utrzymana jest w klimatach pirackich. Gracz wciela się w Kapitana Jima, który wraz z wierną załogą poszukuje pradawnego skarbu. Przeszkadzają mu w tym nie tylko inni piraci, ale też hordy nieumarłych, którzy przypuścili inwazję na archipelag Wolnych Wysp. Po raz pierwszy w historii serii główny bohater wkracza na pole bitwy i korzysta z pirackiej łajby, aby swobodnie podróżować między skrawkami lądu. W walce wspierają go załoganci o zróżnicowanych umiejętnościach i statystykach. W grze nie zabrakło też systemu rozwoju Kapitana Jima, oferującego trzy drzewka umiejętności.

Sky

Android: za darmo / iOS: za darmo

W tym tygodniu chcielibyśmy również zwrócić uwagę na nową propozycję firmy Ketchapp. Sky, bo taki tytuł nosi kolejna zręcznościówka typu endless runner tego płodnego wydawcy, zostało przygotowane przez zespół znany z Phases i The Line Zen. W grze przedzieramy się przez proceduralnie generowane tory przeszkód, zlokalizowane w tajemniczym, mistycznym uniwersum. Produkcja prezentuje się bardzo efektownie pod kątem wizualnym i pieści ucho doskonałą ścieżką dźwiękową, której próbkę możecie przesłuchać za sprawą załączonego wyżej zwiastuna.

Poza opisanymi wyżej grami, w mobilnych serwisach dystrybucji cyfrowej zadebiutowały produkcje takie jak: