Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOSAND
Okładka Call of Champions (iOS)
OkładkaCall of Champions (iOS)

Call of Champions

Sieciowa gra bitewna typu MOBA wydana na platformy mobilne (Android, iOS) w modelu darmowym z mikropłatnościami. Call of Champions zostało przygotowane przez twórców Arcane Legends, Battle Command, Star Legend i Arcane Battleground.

Akcji | fantasy | MOBA | zagraj za darmo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Call of Champions Premiera

14sie2015

iOS

19lis2015

AND

Call of Champions to sieciowa gra bitewna należąca do gatunku MOBA. Produkcja wykorzystuje model darmowy z mikropłatnościami i opracowało ją studio Spacetime, mające na koncie takie mobilne produkcje jak Arcane Legends, Battle Command, Star Legend czy Arcane Battleground.

Jak w typowych grach MOBA, fabuła nie odgrywa większej roli i stanowi jedynie pretekst do zabawy. Rozgrywka koncentruje się na sieciowych bitwach toczonych między dwiema drużynami, z których każda liczy po trzech bohaterów. W sumie w Call of Champions znalazło się na starcie 20 herosów i każdy z nich otrzymał unikalne umiejętności oraz ekwipunek.

Celem autorów było znaczne przyśpieszenie tempa rozgrywki, tak aby bardziej pasowało ono do specyfiki urządzeń mobilnych. To samo w sobie nie jest nowym pomysłem, ale Call of Champions idzie w tym kierunku znacznie dalej niż jego konkurenci. Bitwy mają bowiem ścisły limit czasowy w postaci pięciu minut, więc nawet np. jadąc autobusem do pracy można wygospodarować kilka chwil na przynajmniej jeden mecz.

Przyśpieszenie tempa rozgrywki w Call of Champions umożliwia także mocne uproszczenie mechanizmów zabawy. W grze nie znajdziemy żadnych sklepików z przedmiotami, ani sterowanych przez sztuczną inteligencję jednostek sojuszniczych. Otrzymamy za to potężny wybór umiejętności specjalnych, które można wykorzystywać od samego początku meczu.

Wszystko to ukazane jest w atrakcyjnej trójwymiarowej oprawie graficznej, utrzymanej w lekko kreskówkowym stylu. Autorzy zaimplementowali także rozbudowane elementy społecznościowe, w tym tryb widza oraz opcję udostępniania społeczności streamów z własnych rozgrywek.

Minirecenzja Call of Champions – godny konkurent Vainglory

PLUSY:
  1. Najprostsza (ale nie prostacka) i najszybsza MOBA na rynku;
  2. Małe mapy, szybka akcja i 5-minutowe mecze sprawiają, że zagrać można niemal zawsze i wszędzie;
  3. Kilkanaście zróżnicowanych postaci zmusza do nauki i nie pozwala się nudzić.
MINUSY:
  1. Dla osób, które zjadły zęby na Docie i LoL-u może to być zbyt uproszczona produkcja.

O ile na komputerach PC gatunek gier MOBA jest jednym z najpopularniejszych, tak w przypadku urządzeń mobilnych jeszcze nikomu nie udało się odnieść ogromnego sukcesu, chociaż udanych produkcji nie brakuje (Vainglory i The Witcher Battle Arena się kłaniają). Kolejnym tego typu projektem jest Call of Champions od Spacetime Studios, które jest prawdopodobnie najbardziej mobilną MOBĄ w historii.

Założenia zabawy są takie same jak w innych tego typu pozycjach. Gracze trafiają na arenę, gdzie muszą zniszczyć bazę wroga. By tego dokonać należy jednak przedrzeć się przez wieże strażnicze przeciwnej drużyny oraz oczywiście toczyć pojedynki z wrogami. Tradycyjnie do naszej dyspozycji oddano pulę rozmaitych bohaterów, dysponujących różnymi zdolnościami. W tym momencie kończą się podobieństwa do innych gier MOBA.

Call of Champions jest bowiem niesamowicie uproszczoną (co nie oznacza, że prostacką) produkcją. Po pierwsze, mecze są ograniczone czasowo i trwają tylko 5 minut. Po drugie, zamiast stronników i innych pomocników sterowanych przez SI, mamy kule ochronne, które przeciągamy pod wieżyczkę wroga, odwracając tym samym jej uwagę od nas. Po trzecie, podczas walki nie zbieramy złota, nie martwimy się udoskonalaniem herosa, gdyż od początku dysponujemy sporym wachlarzem zdolności.

Krótko pisząc, produkcja koncentruje się tylko na samej walce, która jest efektowna i całkiem głęboka, gdyż doskonałe poznanie zdolności postaci wymaga czasu, a poza tym to gra drużynowa (3 vs. 3), więc podczas potyczek musimy współpracować z kolegami z ekipy. Ponadto podczas zabawy trzeba uważać. 5 minut to bowiem niewiele i nie zawsze jednej z drużyn udaje się zniszczyć bazę wroga. W takiej sytuacji gra wyłania zwycięzców na podstawie liczby zniszczonych wież strażniczych, a gdy i w tym przypadku jest remis, to wygrywa ekipa, której członkowie zaliczyli mniej zgonów.

Call of Champions wydaje się znakomitą grą MOBA, jeżeli chodzi o smartfony i tablety. Mecze są krótkie, więc można zagrać właściwie zawsze, chociażby na przerwie w pracy, a proste założenia rozgrywki sprawiają, że zabawa jest przeznaczona dla wszystkich, nawet dla największych laików. Z drugiej strony produkcja wymaga współpracy pomiędzy graczami i dobrego poznania postaci, więc nie nudzi się po kilku godzinach. Niemniej dla największych fanów gatunku może to być nieco za prosta pozycja. Tak czy siak, warto sprawdzić na własnej skórze.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Call of Champions: 12+

Call of Champions Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
iOS
AND