Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSPC
Okładka Solstice Arena (iOS)
OkładkaSolstice Arena (iOS)

Solstice Arena

Solstice Arena to typowy przedstawiciel gatunku MOBA – gracze toczą starcia w 3-osobowych drużynach bohaterów, dążąc do przedarcia się do bazy przeciwników i zniszczenia jej centralnego punktu.

Strategiczne | fantasy | MOBA | zagraj za darmo | sieciowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Solstice Arena Premiera

22maj2013

iOS

14paź2013

PC

producent: Zynga wydawca: Zynga Strona oficjalna

Aktualizacja: 12 sierpnia 2015 roku serwery gry zostały wyłączone przez wydawcę.

Solstice Arena to kolejny reprezentant niezwykle popularnego w ostatnim czasie gatunku, jakim jest MOBA. Tym razem mamy do czynienia z tytułem stworzonym przez giganta rynku gier na urządzenia przenośne – firmę Zynga.

Akcja gry toczy się w niesprecyzowanym bliżej uniwersum, początkowo kojarzącym się ze światem fantasy, lecz okazującym się łączyć różne realia. W produkcjach tego rodzaju fabuła nie ma większego znaczenia, toteż wystarczy wiedzieć, że istnieją tutaj areny, na których drużyny rozmaitych bohaterów (sterowanych przez graczy) toczą ze sobą starcia.

Dostępnych jest około dwudziestu postaci, każda z własną prezencją, osobowością, umiejętnościami etc. Co więcej, wszystkie można dodatkowo zindywidualizować, rozwijając je w jednej z trzech kategorii zdolności, kupując dla nich przedmioty, a także zdobywając tzw. „skórki” (czy to dzięki sukcesom w pojedynkach, czy też poprzez wydawanie prawdziwych pieniędzy).

Mecze toczą się na stosunkowo niewielkich planszach, które dają jednak pole do popisu dla entuzjastów stosowania taktyk bardziej wymyślnych niż frontalny atak. Celem graczy jest dotarcie do bazy drużyny przeciwnej i przebicie się przez jej fortyfikacje (wieże), a następnie zniszczenie znajdującej się w sercu zabudowań statui, nazwanej Wyrocznią (Oracle).

Cechą mającą wyróżniać Solstice Arena na tle innych tytułów tego rodzaju jest dynamika rozgrywki – twórcy pokusili się wręcz o nazwanie swojego dzieła pierwszym reprezentantem gatunku Speed MOBA (Szybkie MOBA). Jednak szybkość ta wiąże się nie z koniecznością błyskawicznego klikania w celu odniesienia zwycięstwa, lecz z krótkością pojedynczego meczu, wynoszącą od 5 do 12 minut. Deweloper chwali się również wykluczeniem elementu tzw. „farmienia”, czyli skupiania się na gromadzeniu złota na ulepszenia zamiast toczenia walk. Cel ten osiągnięto między innymi dzięki temu, że na polach bitew nie pojawiają się tutaj sterowani przez AI pomocnicy, których eliminowanie owocowałoby nabijaniem wirtualnej kiesy.

Niestety, pod względem graficznym tytułowi jest raczej daleko do pierwszej ligi, nawet wśród przedstawicieli gatunku MOBA. Jednak brak fajerwerków został podyktowany korzeniami Solstice Arena, zapuszczonymi wśród tytułów na urządzenia mobilne. Pecetowa edycja tej pozycji jest bowiem bezpośrednim portem ze wspomnianych platform sprzętowych – zmiany są na tyle niezauważalne, że użytkownicy „blaszaków” mogą bez problemów toczyć starcia z posiadaczami smartfonów czy tabletów. Warto też wspomnieć, że oprócz multiplayera dla sześciu graczy, omawiana produkcja oferuje też rozgrywkę z botami sterowanymi przez AI (zarówno dla samotników, jak i dla pojedynczej drużyny).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1 - 6  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Solstice Arena: 12+

Solstice Arena Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 Ghz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP (SP2)
  • łącze internetowe
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
PC
iOS