Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDiOS
Okładka Braveland Pirate (PC)
OkładkaBraveland Pirate (PC)

Braveland Pirate

Trzecia odsłona popularnego cyklu strategii turowych z elementami RPG, stworzona przez niezależne studio Tortuga Team. Tym razem gracze wcielają się w Kapitana Jima, w którego skórze podejmują się odnalezienia starożytnego skarbu.

Strategiczne | turowe | piraci | elementy RPG | indie

Braveland Pirate Premiera

15wrz2015

PC iOS

29wrz2015

AND

Braveland Pirate to trzecia odsłona serii Braveland – uznanego cyklu strategii turowych, mającego oddanych fanów nie tylko wśród użytkowników platform mobilnych, takich jak Android i iOS, ale też w gronie posiadaczy komputerów osobistych. Za opracowanie trylogii, zwieńczonej nieoczekiwanie iście piracką przygodą, odpowiada rosyjskie studio Tortuga Team.

Fabuła

W Braveland Pirate gracz wciela się w Kapitana Jima, który przybywa na archipelag Wolnych Wysp z zamiarem odnalezienia pradawnego skarbu. Pomaga mu w tym wierna załoga, zbierająca doświadczenie i uzupełniana o nowych członków wraz z rozwojem sytuacji. W pogoni za wielkimi kosztownościami przeszkadzają Kapitanowi nie tylko inni piraci, grasujący po okolicznych wodach, ale też hordy nieumarłych i legendarne morskie potwory.

Mechanika

Na polu mechaniki rozgrywki twórcy nie wprowadzili żadnych rewolucyjnych zmian wersji na platformę PC, AND i iOS, w efekcie czego w dalszym ciągu mamy do czynienia z uproszczonym klonem Heroes of Might & Magic. Gracz zwiedza okoliczne tereny, wykonuje misje fabularne i prowadzi rozmowy z bohaterami niezależnymi. Sednem sprawy są jednak turowe bitwy, które odbywają się na niewielkich, podzielonych na heksagonalne pola arenach (w tym także na otwartym morzu). W Braveland Pirate nie zabrakło też kilku nowości. Przede wszystkim po raz pierwszy w historii serii główny bohater wkracza do akcji, wspomagając na polu walki swych podopiecznych, którzy charakteryzują się zróżnicowanym stylem walki, umiejętnościami i statystykami. Kapitan posiada też piracką łajbę, pozwalającą swobodnie podróżować między kolejnymi wyspami. Ponadto w grze nie zabrakło dobrze zbilansowanego systemu rozwoju, obejmującego zarówno załogantów, jak i kapitana. Główny bohater może zrobić użytek z trzech drzewek umiejętności.

Tryby gry

Zgodnie z duchem serii, Braveland Pirate na platformę PC, AND i iOS oferuje wyłącznie kampanię solową, tym razem zapewniającą ponad siedem godzin zabawy. W jej trakcie gracz werbuje kolejnych członków załogi, zdobywa specjalne pirackie umiejętności dla Kapitana Jima, a także poszukuje skarbów, w tym pradawnych artefaktów.

Kwestie techniczne

Zmiana klimatu na piracki wprowadziła do serii sporo świeżości i pozwoliła twórcom zaprojektować odmienne lokacje. Mimo to pod względem graficznym zmieniło się niewiele i wydarzenia ponownie prezentowane są w dwóch wymiarach, za pomocą ręcznie rysowanej, kolorowej szaty graficznej, utrzymanej w lekko kreskówkowym stylu. Podobnie wygląda sytuacja z oprawą muzyczną – choć fabuła gry osadzona jest w zupełnie innych realiach, nad warstwą dźwiękową w dalszym ciągu unosi się lekko folkowy duch.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Braveland Pirate: 12+

Braveland Pirate Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.7 GHz
  • 2 GB RAM
  • 750 MB HDD
  • Windows XP (SP3)
PC
iOS
AND