Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 3 czerwca 2015, 15:09

autor: Jiker

Raceline CC - latem poszalejemy ścigaczami w nielegalnych wyścigach pod osłoną nocy

Tego lata gracze mobilni otrzymają szansę wzięcia udziału w nielegalnych, motocyklowych wyścigach, rozgrywanych na ulicach wielkiej metropolii niedalekiej przyszłości pod osłoną nocy. Za produkcję odpowiada studio Rebellion, znane z Evil Genius.

Sezon na jednoślady rozkręcił się na dobre i nie umknęło to uwadze deweloperom gier mobilnych. Producenci z Digital Tales na dniach udostępnią aspirujące do miana symulacji SBK15 (posiadacze smartfonów z Windows Phone już grają), a studio Rebellion, znane z Evil Genius Online, Zombie HQ oraz Guns 4 Hire, ogłosiło, że pracuje nad Raceline CC – motocyklową propozycją dla osób przedkładających efektowną akcję ponad realizm.

Raceline CC powstaje z myślą o urządzeniach działających pod kontrolą systemu iOS i zostanie wydane w modelu darmowym z mikropłatnościami. Do debiutu dojdzie latem tego roku. Produkcja ma zaoferować nowe spojrzenie na mobilne gry wyścigowe z jednośladami w roli głównej. Przejmiemy w niej pośrednią kontrolę nad potężnym motocyklem i weźmiemy udział w nielegalnych wyścigach, rozgrywanych na ulicach wielkich metropolii pod osłoną nocy.

Twórcy obiecują nam jedną z najbardziej dynamicznych gier wyścigowych na urządzenia mobilne. Pomóc ma w tym wiernie oddane wrażenie prędkości, potęgowane przez perspektywę FPP, z której prezentowana będzie akcja. Wszystko wskazuje na to, że w grze nie będziemy kontrolować motocykla bezpośrednio. Manewry wyprzedzania, mijania, przyspieszania itp. wykonywać będziemy najprawdopodobniej za pomocą systemu przypominającego QTE, a więc dotykając ekranu w wyznaczonych miejscach w odpowiednim czasie.

Gra położy nacisk na zmagania w trybie solowym. Twórcy obiecują możliwość wzięcia udziału m.in. w mistrzostwach, pojedynkach z lokalnymi bossami i codziennych wyzwaniach. W zamian za zwycięstwa otrzymywać będziemy pieniądze, które przeznaczymy na zakup nowych motocykli, a także ulepszanie tych już posiadanych. Pomogą w tym także umowy ze sponsorami. Klasycznego multiplayera tu nie uświadczymy – będziemy mogli jedynie porównywać wyniki czasowe w poszczególnych wyzwaniach.

Ważnym elementem gry będzie garaż. Posłuży on nie tylko za miejsce, w którym przechowywać będziemy zakupione jednoślady, ale też jako warsztat: w Raceline CC istotną rolę odegra bowiem tuning – zarówno mechaniczny, który pozwoli wykrzesać z motocykla pokłady dodatkowej mocy, jak i wizualny. W czerpaniu pełni radości z zabawy pomoże efektowna, trójwymiarowa szata graficzna, ciesząca oko rozmaitymi efektami wizualnymi i świetlnymi. Warto zauważyć, że grafika projektowana jest z wykorzystaniem technologii Apple Metal (wcześniej użytek z niej zrobiła m.in. MOBA Vainglory).