Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2018, 18:09

autor: "Vergil"

303 Squadron: Battle of Britain trafi do Wczesnego Dostępu w maju

Choć początkowo premiera 303 Squadron: Battle of Britain w steamowym Wczesnym Dostępie była planowana na kwiecień, ostatecznie tytuł wyląduje tam w maju. Twórcy potrzebują więcej czasu na wprowadzenie dodatkowych szlifów.

303 Squadron: Battle of Britain, czyli drugowojenny symulator lotniczy, który pozwoli graczom prześledzić losy tytułowego Dywizjonu 303, miał w połowie kwietnia wylądować w steamowym Wczesnym dostępie. Niestety produkcja zaliczyła opóźnienie, o czym twórcy ze studia Atomic Jelly poinformowali w oficjalnym komunikacie. Tytuł trafi do Early Access 8 maja 2018 roku (na chwilę obecną wyłącznie w angielskiej wersji językowej), a powodem takiego stanu rzeczy jest (poza „względami formalnymi związanymi z rozwojem gry” i „dywersyfikacją kanałów dystrybucji”) chęć wprowadzenia dodatkowych szlifów. Miłośnicy starć w przestworzach muszą więc uzbroić się w cierpliwość; twórcy mają jednak nadzieję, że kiedy gra zostanie oddana w ich ręce, pozwoli im poczuć się niczym prawdziwi piloci biorący udział w bitwie o Anglię.

Po przegranej walce jeden z pilotów spalił się ze wstydu... a wraz z nim jego maszyna. - 303 Squadron: Battle of Britain trafi do Wczesnego Dostępu w maju - wiadomość - 2018-04-19
Po przegranej walce jeden z pilotów spalił się ze wstydu... a wraz z nim jego maszyna.

303 Squadron: Battle of Britain to efekt współpracy wyżej wspomnianego studia Atomic Jelly oraz firmy Movie Games; zarówno producent, jak i wydawca tytułu to podmioty grupy PlayWay. Projekt ma za sobą udaną kampanię crowdfundingową w serwisie Kickstarter, podczas której gracze wsparli deweloperów dwudziestoma czterema tysiącami dolarów kanadyjskich – kwotą dwukrotnie wyższą od tej, o którą zabiegali twórcy.

Na tle innych gier tego typu, 303 Squadron: Battle of Britain będzie się wyróżniać za sprawą mozliwości zajrzenia „pod maskę” samolotu, choćby w celu dokonania niezbędnych napraw lub instalacji ulepszeń. Co więcej, w przerwach pomiędzy kolejnymi misjami trafimy do bazy lotniczej w Northolt, którą autorzy oddadzą nam do swobodnej eksploracji. Niemniej, to bitwy w przestworzach z siłami Luftwaffe będą solą rozgrywki, a opracowany przez deweloperów model lotu ma stanowić złoty środek pomiędzy symulacją a zręcznościówką.

W bazie spędzimy sporo czasu, nie tylko przyglądając się życiu pilotów, lecz także grzebiąc w silniku naszej maszyny. - 303 Squadron: Battle of Britain trafi do Wczesnego Dostępu w maju - wiadomość - 2018-04-19
W bazie spędzimy sporo czasu, nie tylko przyglądając się życiu pilotów, lecz także grzebiąc w silniku naszej maszyny.

Tym, którzy nie uważali na lekcjach historii, należy się słowo wyjaśnienia. Dywizjon 303 (a dokładnie - 303 Dywizjon Myśliwski Warszawski im. Tadeusza Kościuszki) to polski oddział lotniczy, powołany w Wielkiej Brytanii w 1940 roku. Formacja odegrała kluczową rolę podczas bitwy o Anglię, walcząc u boku RAF-u i zyskując miano jednej z najlepszych jednostek myśliwskich II wojny światowej; dość powiedzieć, że pierwsze zwycięstwo znalazło się na koncie jednego z polskich pilotów, jeszcze zanim dywizjon oficjalnie uzyskał gotowość bojową. Podczas wojny przypisywano mu łącznie 126 pewnych zestrzeleń, jednak po zakończeniu konfliktu okazało się, że liczba została dosyć znacznie zawyżona; w rzeczywistości najprawdopodobniej udało mu się zestrzelić około 55-60 samolotów wroga.