Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Movie Games S.A. Press Release 21 czerwca 2018, 16:11

Lust for Darkness i 303 Squadron: Battle of Britain finansowymi sukcesami Movie Games

Na podstawie aktualnych trendów sprzedażowych, Spółka przewiduje, że symulator walk powietrznych z trybem mechanika ma potencjał, aby jeszcze w wersji Wczesnego Dostępu (Early Access) zwrócić całkowicie koszty produkcji tytułu. Premiera pełnej wersji przewidywana jest na wrzesień 2018.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Tuż po premierze horroru Lust for Darkness Movie Games zakomunikowało, iż ilość sprzedanych egzemplarzy w 24h od daty wydania gry, pokryła wszystkie koszty produkcji tytułu, a obecna sprzedaż przekracza już 20 tysięcy egzemplarzy. Kolejna, bardzo dobra informacja dotycząca wyników Spółki związana jest z sukcesem gry 303 Squadron: Battle of Britain. Na podstawie aktualnych trendów sprzedażowych, Spółka przewiduje, że symulator walk powietrznych z trybem mechanika ma potencjał, aby jeszcze w wersji Wczesnego Dostępu (Early Access) zwrócić całkowicie koszty produkcji tytułu. Premiera pełnej wersji przewidywana jest na wrzesień 2018.

Lust for Darkness i 303 Squadron: Battle of Britain finansowymi sukcesami Movie Games - ilustracja #1

Gra 303 Squadron: Battle of Britain to symulator lotniczy, w którym gracze mają możliwość zapoznania się z historią tytułowego Dywizjonu 303 poprzez wcielenie się w rolę jednego z jej pilotów – Jana Zumbacha. Oprócz starć w powietrzu, gracz może również przejąć rolę mechanika samolotowego, aby naprawiać i ulepszać swój samolot, a także przemierzać bazę RAF Northolt w poszukiwaniu misji pobocznych. Za pomysł i wykonanie odpowiedzialne jest studio Atomic Jelly we współpracy z Movie Games. Gra jest dostępna od 24 maja w wersji Wczesnego Dostępu (eng. Early Access, wersja wciąż podlegająca modyfikacji i rozbudowie) na ponad 70 platformach dystrybucji gier online, m.in. na platformie Steam.

Analizując dotychczasowe informacje finansowe i sentyment rynku z pewnością mogę stwierdzić, iż jesteśmy bardzo zadowoleni z odbioru 303 Squadron: Battle of Britain przez społeczność graczy. Na aktualnym etapie gra posiada już wierną rzeszę fanów bezpośrednio zaangażowanych w rozwój i ulepszanie produkcji. Ich komentarze i uwagi stanowią dla nas bezcenny materiał, którym sugerować możemy się podczas dalszych prac nad tytułem. Znaczące zainteresowanie wzbudzają też informacje o przenoszeniu tytułu na konsole Nintendo Switch, PlayStation 4 i XBOX One – ujawnia Mateusz Wcześniak, prezes i współzałożyciel Movie Games.

Oprócz zwiększenia dostępności 303 Squadron: Battle of Britain poprzez wydanie wersji na konsole, Movie Games informuje, iż planowane jest również wydanie gry w wersji pudełkowej na rynku polskim.

Bieżące negocjacje z partnerami, którzy odpowiedzialni będą za wydanie gry w wersji pudełkowej są już na finalnym etapie. Początkowo planujemy dystrybucję kopii fizycznych na terenie Polski, jednak nie zamykamy się na potencjalną możliwość rozszerzenia rynków. Tak jak było to w przypadku naszej ostatniej premiery – Lust for Darkness, horroru, którego sukces potwierdza sprzedaż we wszystkich kanałach dystrybucji, przekraczająca aktualnie 20 tysięcy egzemplarzy oraz Wishlista sięgająca ponad 73-ciu tysięcy zapisów – dostarczamy takie wersje naszych gier, na które zapotrzebowanie wyraża społeczność graczy i rynek. Przewidujemy dla 303 Squadron: Battle of Britain, tak jak w przypadku Lust for Darkness, długi i owocny cykl życia przez wzgląd na wyjątkową tematykę i różnorodność dostępnych wersji produktu – mówi Maciej Miąsik, wiceprezes Movie Games.

Oceniając aktualną sprzedaż we wszystkich kanałach dystrybucji oraz wpływy od wydawcy Plug-in-Digital i przyszłego polskiego wydawcy wersji pudełkowej, Spółka przewiduje, że skumulowane przychody będą mogły pokryć koszty produkcji gry jeszcze przed wydaniem jej pełnej wersji, które będzie miało miejsce we wrześniu bieżącego roku. W zestawieniu nie są uwzględniane wersje konsolowe, których premiera przewidziana jest dopiero na drugą połowę 2018 roku.