Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2019, 18:31

autor: Vergil

Zapowiedź Lust for Darkness 2 tuż za rogiem? [Aktualizacja: poznajcie Lust from Beyond]

Firma Movie Games przygotowuje się do zapowiedzi swojej nowej gry. Jako że akcja tej produkcji zostanie osadzona w świecie wykreowanym na potrzeby Lust for Darkness, można oczekiwać, iż będziemy mieć do czynienia z kontynuacją tego tytułu.

Aktualizacja:

Produkcją zapowiedzianą przez Movie Games (a dokładnie – studio Movie Games Lunarium) nie jest Lust for Darkness 2, lecz Lust from Beyond. Twórcy przekonują, że dodanie dwójki do tytułu nie odzwierciedliłoby zmian, jakie wprowadzają w swoim dziele. Choć pozycja będzie czerpać z dorobku pierwowzoru, a jej akcja ma się rozgrywać w tym samym uniwersum, znajomość poprzedniczki nie będzie konieczna.

W Lust from Beyond, którego premiera powinna się odbyć jeszcze w tym roku, wcielimy się w antykwariusza Victora Hollowaya – świeżo upieczonego członka Kultu Ekstazy, którego dręczą wizje krainy pełnej rozkoszy i bólu. Poznając bliżej sektę i jej obrzędy, znajdziemy sposób na dostanie się do znanego z oryginału wymiaru Lusst'ghaa, o którym szerzej piszemy poniżej. Pomimo że podczas zabawy nadal będziemy zajmować się przede wszystkim eksploracją, rozwiązywaniem zagadek oraz przekradaniem się za plecami przeciwników, autorzy pozwolą nam również stawiać czoła adwersarzom.

Polska firma Movie Games zaplanowała na dzisiaj zapowiedź swojej nowej gry. Akcja tej enigmatycznej produkcji ma zostać osadzona w uniwersum stworzonym na potrzeby Lust for Darkness – przygodówki utrzymanej w konwencji horroru psychologicznego, która zadebiutowała w czerwcu 2018 roku. W związku z tym, że ów tytuł spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony graczy (ponad 870 „w większości pozytywnych recenzji” na Steamie; trzeba jednak zaznaczyć, że średnia ocen w serwisie Metacritic prezentuje się znacznie mniej imponująco), można oczekiwać, iż będziemy mieć do czynienia z jego kontynuacją. Potencjalne Lust for Darkness 2 ma zostać zaprezentowane właśnie na platformie Valve – kiedy się to stanie, zaktualizujemy niniejszą wiadomość o ujawnione przez twórców informacje oraz materiały.

Warto przypomnieć, że choć jak dotąd Lust for Darkness pojawiło się wyłącznie na komputerach osobistych, jeszcze w maju 2018 roku deweloperzy zapowiedzieli edycje konsolowe, powstające we współpracy ze studiem SimFabric, które miały trafić do sprzedaży „do końca 2018 roku”. Wygląda na to, że po drodze coś poszło nie tak – obecnie na oficjalnej stronie internetowej Movie Games można wyczytać, iż wciąż znajdują się one w jej planach, z kolei studio SimFabric wspomina, że ukażą się w pierwszym kwartale bieżącego roku.

Lust for Darkness doczekało się ciepłego przyjęcia – nic więc dziwnego, że twórcy postanowili rozwijać markę zapoczątkowaną przez tę produkcję. - Zapowiedź Lust for Darkness 2 tuż za rogiem? [Aktualizacja: poznajcie Lust from Beyond] - wiadomość - 2019-02-27
Lust for Darkness doczekało się ciepłego przyjęcia – nic więc dziwnego, że twórcy postanowili rozwijać markę zapoczątkowaną przez tę produkcję.

W Lust for Darkness gracze wcielają się w Jonathana Moona, który trafia do wiktoriańskiej rezydencji należącej do rodziny Yelvertone, próbując odnaleźć zaginioną przed rokiem żonę. Miejsce to jest połączone z wymiarem zwanym Lusst'ghaa, zamieszkałym przez istoty zdegenerowane w taki sposób, by móc przeżywać niekończącą się ekstazę. Obserwując akcję z perspektywy pierwszej osoby, przemierzamy pokoje ponurego domostwa i miejsca ulokowane w samym Lusst'ghaa, ukrywając się przed oponentami, zbierając strzępki przydatnych informacji na temat świata przedstawionego oraz rozwiązując zagadki środowiskowe. Warto zaznaczyć, że wśród źródeł inspiracji dla swojego dzieła autorzy wymieniają między innymi twórczość Zdzisława Beksińskiego.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Movie Games
  2. Lust for Darkness – poradnik do gry