Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2019, 18:44

autor: Ender

Sklep GOG.com rezygnuje z programu Gwarancja Uczciwej Ceny

W ramach zmian wprowadzanych w serwisie GOG.com firma CD Projekt zdecydowała się zrezygnować z programu Gwarancja Uczciwej Ceny, który rekompensował regionalne różnice w koszcie zakupów gier pod postacią wirtualnej waluty dodawanej do portfeli klientów. Decyzja ta nie wpłynie na ceny poszczególnych tytułów sprzedawanych w sklepie.

Rano pisaliśmy o zwolnieniach w polskim serwisie dystrybucji cyfrowej GOG.com, które mają być wynikiem tzw. optymalizacji finansowej. Nieciekawą sytuację sklepu zdaje się potwierdzać opublikowana właśnie informacja o tym, że rezygnuje on z wymyślonego i promowanego przez siebie programu Gwarancja Uczciwej Ceny, który były jednym z wyróżników platformy na tle konkurencji. Zostanie on oficjalnie wygaszony 31 marca tego roku.

Program rekompensuje użytkownikom regionalne różnice w koszcie zakupów gier, wynikające np. z przewalutowania (w Stanach Zjednoczonych i innych krajach niektóre produkcje są względnie tańsze niż w Europie). Są one zwracane pod postacią wirtualnej waluty dodawanej do portfeli klientów. W oświadczeniu możemy przeczytać, że sklep zwracał w ten sposób średnio 12 procent wartości zakupionych tytułów, a w najbardziej ekstremalnych przypadkach nawet 37 procent. Praktyka ta stała się jednak zbyt dużym finansowym obciążaniem dla serwisu, który różnice pokrywał z własnej kieszeni. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze mają zostać przeznaczone na polepszenie warunków współpracy z deweloperami i wydawcami poprzez obniżenie marży sklepu i inne finansowe zachęty, które w efekcie zaowocują wzbogaceniem katalogu dostępnych produktów.

Warto zaznaczyć, że decyzja GOG.com nie wpłynie na ceny poszczególnych tytułów sprzedawanych w sklepie. Fundusze zebrane w ramach programu będzie można wykorzystać jeszcze przez rok od czasu ich otrzymania. Przypomnijmy, że wyścig o zapewnienie jak najlepszych warunków finansowych dla producentów gier rozpoczął Epic Games Store, który oficjalnie wystartował pod koniec ubiegłego roku. Efekty agresywnej polityki nowego sklepu odczuwają wszystkie pozostałe platformy dystrybucji cyfrowej, które muszą teraz szybko dostosować się do narzucanych przez niego reguł.

Serwis działa z powodzeniem od ponad dziesięciu lat, ale ostatnie duże zmiany na rynku dystrybucji cyfrowej powoli odbijają się na jego płynności finansowej. - Sklep GOG.com rezygnuje z programu Gwarancja Uczciwej Ceny - wiadomość - 2019-02-26
Serwis działa z powodzeniem od ponad dziesięciu lat, ale ostatnie duże zmiany na rynku dystrybucji cyfrowej powoli odbijają się na jego płynności finansowej.
  1. Oficjalna strona GOG.com

Ostatnia aktualizacja: 2019-02-26

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.