Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONEPS3X360
Okładka Battlefield 4: Naval Strike (PC)

Battlefield 4: Wojna na Morzu

Battlefield 4: Naval Strike

Trzeci dodatek DLC do gry Battlefield 4 studia EA DICE. Zgodnie z tytułem koncentruje się on na starciach toczonych na otwartym morzu, przenosząc znane z podstawowej wersji gry zmagania na jeszcze wyższy poziom.

To jest dodatek do gry Battlefield 4.

Akcji | FPP | współczesne konflikty | FPS | kooperacja | strzelanki

Okładka Battlefield 4: Naval Strike (PC)

data premiery gry:

15kwi2014

PC X360 XONE PS3 PS4

Naval Strike jest trzecim dodatkiem DLC do strzelaniny Battlefield 4, rozszerzającym ją o nowe funkcjonalności dedykowane rozgrywce wieloosobowej. Tym razem programiści ze studia DICE koncentrują się na walce na morzu, przenosząc akcję na wody Morza Południowochińskiego. Tradycyjnie już rozszerzenie udostępnione zostało w pierwszej kolejności posiadaczom abonamentu Premium.

Podobnie jak poprzednie DLC do gry, Naval Strike niesie ze sobą 4 nowe mapy, zaprojektowane specjalnie pod kątem rywalizacji multiplayer. Na Lost Island znajdziemy m.in. rozbity samolot pasażerski i małą, rybacką wioskę. W Wave Breaker przyjdzie nam zwiedzić wojskowy port i wykorzystać przeciw wrogom nowoczesny okręt podwodny. Nansha Strike skoncentruje się na otwartej bitwie morskiej, toczonej przy użyciu pojazdów pływających i latających. W Operation Mortar zawitamy natomiast do opuszczonego kurortu, położonego wśród wysokich klifów.

Kolejną nowością jest pięć zupełnie nowych broni, niedostępnych w podstawowej wersji gry, dwa nowe gadżety (granatnik 3GL oraz miny przeciwlotnicze) oraz pojazd amfibijny, przystosowany do poruszania się na lądzie i w wodzie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom graczy, deweloperzy wprowadzili również nowy tryb gry, zwany Carrier Assault. Bazuje on na klasycznym trybie Titan Assault, znanym z gry Battlefield 2142 i polega na rywalizacji dwóch drużyn, z których jedna broni atomowego lotniskowca przed wysadzeniem, zaś druga stara się odnaleźć i zdetonować jego reaktor. Rywalizacja toczyć się może na wielu płaszczyznach, poczynając od ostrzału artyleryjskiego, a skończywszy na walce w zwarciu na pokładzie i pod pokładem statku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 2 - 64  

Ocena czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 75 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,2 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Gry podobne do Battlefield 4: Wojna na Morzu

Klasyfikacja PEGI Battlefield 4: Wojna na Morzu

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Battlefield 4: Wojna na Morzu

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i5 3.0 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 3 GB (GeForce GTX 660 lub lepsza)
  • 30 GB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7/8
Battlefield 1: Apokalipsa dostępna za darmo
Battlefield 1: Apokalipsa dostępna za darmo

wiadomość1 sierpnia 2018

Firma Electronic Arts rozdaje prezenty w ramach przygotowań do premiery Battlefield V. Gracze Battlefield 1 za darmo mogą pobrać dodatek Apokalipsa, a posiadacze Battlefield 4 liczyć zaś mogą na Wojnę na morzu i Chińską nawałnicę.

Battlefield 4 w edycji Premium zawita do sklepów w październiku
Battlefield 4 w edycji Premium zawita do sklepów w październiku

wiadomość8 października 2014

Battlefield 4 Premium Edition, a więc nowa edycja popularnego FPS-a, która zawiera wszystkie wydane do tej pory dodatki DLC, pojawi się w sklepach jeszcze w tym miesiącu. Informację tę przekazała dziś firma Electronic Arts.

Battlefield 4 - DICE wymieniło serwery, by wyeliminować lagi
Battlefield 4 - DICE wymieniło serwery, by wyeliminować lagi

wiadomość26 kwietnia 2014

Przedstawiciel studia DICE poinformował na oficjalnym blogu, że deweloper wykrył przyczynę ogromnych lagów, które nasiliły się po premierze dodatku Wojna na Morzu (Naval Strike) do strzelanki FPP Battlefield 4. Winę za taki stan rzeczy ponosiła zła konfiguracja serwerów, które wymieniono na nowe. Według firmy, problemy powinny już być znacznie mniej dokuczliwe.

Battlefield 4 - dodatek DLC Wojna na Morzu dostępny dla wszystkich
Battlefield 4 - dodatek DLC Wojna na Morzu dostępny dla wszystkich

wiadomość16 kwietnia 2014

W usługach cyfrowej dystrybucji na różnych platformach sprzętowych udostępniono trzeci dodatek DLC do gry Battlefield 4. Do tej pory rozszerzenie o nazwie Wojna na Morzu mogli pobrać tylko użytkownicy Premium.

Battlefield 4 - Megalodon odnaleziony na mapie Nansha Strike
Battlefield 4 - Megalodon odnaleziony na mapie Nansha Strike

wiadomość5 kwietnia 2014

Twórcy strzelanki FPP Battlefield 4 ukryli w ostatnim rozszerzeniu Naval Strike (Wojna na Morzu) wcale nie taką małą niespodziankę. Na mapie Nansha Strike (Bitwa o Spratly) czai się bowiem Megalodon - prehistoryczny, ogromny rekin. By go wywołać, należy zebrać dziesięć osób w określonym miejscu lokacji i poczekać, aż ryba zaatakuje.

PC
X360
XONE
PS3
PS4