Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3PS4XONEX360
Okładka Battlefield 4: Naval Strike (PC)
OkładkaBattlefield 4: Naval Strike (PC)

Battlefield 4: Wojna na Morzu

Battlefield 4: Naval Strike

Trzeci dodatek DLC do gry Battlefield 4 studia EA DICE. Zgodnie z tytułem koncentruje się on na starciach toczonych na otwartym morzu, przenosząc znane z podstawowej wersji gry zmagania na jeszcze wyższy poziom.

To jest dodatek do gry Battlefield 4.

Akcji | FPP | współczesne konflikty | FPS | kooperacja | strzelanki

Battlefield 4: Wojna na Morzu Premiera

15kwi2014

PC X360 XONE PS3 PS4

Naval Strike jest trzecim dodatkiem DLC do strzelaniny Battlefield 4, rozszerzającym ją o nowe funkcjonalności dedykowane rozgrywce wieloosobowej. Tym razem programiści ze studia DICE koncentrują się na walce na morzu, przenosząc akcję na wody Morza Południowochińskiego. Tradycyjnie już rozszerzenie udostępnione zostało w pierwszej kolejności posiadaczom abonamentu Premium.

Podobnie jak poprzednie DLC do gry, Naval Strike niesie ze sobą 4 nowe mapy, zaprojektowane specjalnie pod kątem rywalizacji multiplayer. Na Lost Island znajdziemy m.in. rozbity samolot pasażerski i małą, rybacką wioskę. W Wave Breaker przyjdzie nam zwiedzić wojskowy port i wykorzystać przeciw wrogom nowoczesny okręt podwodny. Nansha Strike skoncentruje się na otwartej bitwie morskiej, toczonej przy użyciu pojazdów pływających i latających. W Operation Mortar zawitamy natomiast do opuszczonego kurortu, położonego wśród wysokich klifów.

Kolejną nowością jest pięć zupełnie nowych broni, niedostępnych w podstawowej wersji gry, dwa nowe gadżety (granatnik 3GL oraz miny przeciwlotnicze) oraz pojazd amfibijny, przystosowany do poruszania się na lądzie i w wodzie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom graczy, deweloperzy wprowadzili również nowy tryb gry, zwany Carrier Assault. Bazuje on na klasycznym trybie Titan Assault, znanym z gry Battlefield 2142 i polega na rywalizacji dwóch drużyn, z których jedna broni atomowego lotniskowca przed wysadzeniem, zaś druga stara się odnaleźć i zdetonować jego reaktor. Rywalizacja toczyć się może na wielu płaszczyznach, poczynając od ostrzału artyleryjskiego, a skończywszy na walce w zwarciu na pokładzie i pod pokładem statku.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 2 - 64  

Ocena użytkowników: 6,2 / 10 na podstawie 78 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,2 / 10 na podstawie 72 głosów czytelników.

Battlefield 4: Wojna na Morzu cena w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Battlefield 4: Wojna na Morzu

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Battlefield 4: Wojna na Morzu Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core i5 3.0 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 3 GB (GeForce GTX 660 lub lepsza)
  • 30 GB HDD
  • Windows Vista(SP2)/7/8
PC
X360
XONE
PS3
PS4