Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 kwietnia 2014, 12:10

autor: Sarge

Battlefield 4 - dodatek DLC Wojna na Morzu dostępny dla wszystkich

W usługach cyfrowej dystrybucji na różnych platformach sprzętowych udostępniono trzeci dodatek DLC do gry Battlefield 4. Do tej pory rozszerzenie o nazwie Wojna na Morzu mogli pobrać tylko użytkownicy Premium.

Studio EA DICE udostępniło dodatek DLC Wojna na Morzu wszystkim posiadaczom gry Battlefield 4. Do tej pory rozszerzenie mogli pobrać tylko użytkownicy konta Premium. Wczoraj DLC miało swoją oficjalną premierę na PC, Xboksie One oraz Xboksie 360, a dzisiaj ściągną je także europejscy posiadacze PlayStation 4 i PlayStation 3. DLC kosztuje 54,99 złotych, choć cena może się minimalnie różnić w zależności od platformy sprzętowej. Jak zwykle alternatywą jest zakup przepustki Premium za ok. 150-200 złotych. Dzięki niej uzyskacie wcześniejszy dostęp do wszystkich pięciu dodatków do Battlefielda 4, a także kilka innych przywilejów (pakiety bojowe, weekendy z podwójnym doświadczeniem, więcej możliwości personalizacji żołnierza itd.).

Wojna na Morzu to rozszerzenie wprowadzające przede wszystkim cztery nowe mapy (Zagubione Wyspy, Bitwa o Spratly, Łamacz Fal, Operacja Moździerz) do trybu multiplayer. Oprócz tego DLC przynosi ze sobą pojazd amfibijny, przystosowany do poruszania się na lądzie i w wodzie. Całość uzupełnia tryb Atak na Lotniskowiec, pięć broni oraz dwa gadżety (granatnik 3GL, miny przeciwlotnicze). Warto przypomnieć, że DLC ukazało się z opóźnieniem w stosunku do pierwotnie zapowiadanego terminu.

Death Shield – kolejny bug w Battlefield 4

Warto przy okazji nadmienić, że w ostatnim czasie gracze wykryli dość nietypowy błąd w grze Battlefield 4, ochrzczony szybko mianem “Death Shield”. Polega on na tym, że gotowe do reanimacji ciało żołnierza w trybie multiplayer funkcjonuje niczym niewidzialna tarcza, chroniąca przed materiałami wybuchowymi przeciwnika. Studio EA DICE przygląda się temu problemowi i chce jak najszybciej wyeliminować błąd, którego działanie możecie zaobserwować na poniższym filmie.

Battlefield 4 to kolejna odsłona popularnej serii pierwszoosobowych strzelanin autorstwa szwedzkiego studia EA DICE. Gra ukazała się się w Polsce 31 października bieżącego roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360, a w listopadzie na PlayStation 4 i Xboksie One jako jeden z tytułów startowych na tych konsolach. Tytuł został wydany w naszym kraju w pełnej polskiej wersji językowej za sprawą firmy Electronic Arts Polska.