Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2014, 13:07

autor: luckie

Battlefield 4: Wojna na Morzu ponownie opóźniony. DLC zadebiutuje 15 kwietnia

Battlefield 4: Wojna na Morzu ukaże się ostatecznie 15 kwietnia na PC, PS4, XONE, PS3 i X360. Studio DICE tłumaczy, że chce, aby wszyscy użytkownicy Premium otrzymali obiecany dwutygodniowy wczesny dostęp. Dlaczego jednak ostatnie opóźnienie wersji PC miałoby wpływać na datę premiery DLC na pozostałych platformach?

Stan techniczny Battlefield 4: Wojna na Morzu pozostawia nieco do życzenia - Battlefield 4: Wojna na Morzu ponownie opóźniony. DLC zadebiutuje 15 kwietnia - wiadomość - 2014-04-03
Stan techniczny Battlefield 4: Wojna na Morzu pozostawia nieco do życzenia

Twórcy Battlefield 4 poinformowali o kolejnym opóźnieniu dodatku Wojna na Morzu. Drugie DLC do najnowszego FPS-a studia DICE obecnie jest dostępne wyłącznie dla użytkowników Premium na wszystkich wspieranych platformach sprzętowych. Pozostali nie zagrają jednak, jak zapowiadano, 8 kwietnia, lecz 15 kwietnia. O ile przesunięcie oficjalnej daty premiery jest zrozumiałe dla wersji PC (pecetowi użytkownicy Premium, którym obiecano dwutygodniowy wczesny dostęp, otrzymali Wojnę na Morzu dopiero w poniedziałek), to zagadką pozostaje, dlaczego posiadacze wydań na PlayStation 4, Xboksa One, PlayStation 3 i Xboksa 360 również muszą czekać dodatkowy tydzień.

Do tej pory pakiet zapowiadany był w trzech różnych terminach, w zależności od platformy – tak, aby nikt nie poczuł się pokrzywdzony. Najpóźniej miała ukazać się wersja PC – 14 kwietnia. Nowa data premiery Wojny na Morzu jest jednolita dla każdego, choć trudno jednoznacznie stwierdzić, czym spowodowana została ta decyzja. Twórcy zapewniają, że chcieli, aby wszyscy nabywcy edycji Premium otrzymali dwutygodniowy wczesny dostęp, bez względu na wybraną platformę, ale możliwe, że nie mówią nam wszystkiego. Pewną poszlaką w tej sprawie może być fakt, że zarówno recenzenci, jak i gracze narzekają na błędy techniczne trapiące również ten dodatek, a konkretnie na utrudniające zabawę lagi. Jeśli rzeczywiście jest to przyczyną opóźnienia, to wyglądałoby na to, że chcąc, nie chcąc, użytkownicy Premium posłużyli jako „beta testerzy” nowego DLC.

Przypomnijmy, że Wojna na Morzu oferuje cztery multiplayerowe mapy (Zagubione Wyspy, Bitwa o Spratly, Łamacz Fal i Operacja Moździerz), tryb Atak na Lotniskowiec, nowy pojazd, pięć broni oraz dwa gadżety. Kupując DLC osobno, zapłacimy około 60 zł.

Oficjalna strona dodatku Battlefield 4: Wojna na Morzu