Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2014, 14:20

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Battlefield 4: Wojna na Morzu debiutuje dziś na PC

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o opóźnieniu dodatku Wojna na Morzu do gry Battlefield 4. Tytuł, wprowadzający do zabawy nowe mapy, kolejny tryb i nie tylko, z niewielkim poślizgiem trafił kilka dni temu na konsolę Xbox One, a dziś udostępniony ma być posiadaczom usługi Premium na komputerach PC.

Dodatek Wojna na Morzu wprowadza do zabawy nowy pojazd – poduszkowiec. - Battlefield 4: Wojna na Morzu debiutuje dziś na PC - wiadomość - 2014-03-31
Dodatek Wojna na Morzu wprowadza do zabawy nowy pojazd – poduszkowiec.

Kilka dni temu informowaliśmy o przesunięciu premiery dodatku Wojna na Morzu do gry Battlefield 4 w wersji na konsolę Xbox One oraz komputery osobiste. Ujawniono wtedy, że nowa zawartość zostanie udostępniona użytkownikom tych platform na początku kwietnia. Okazało się jednak, że posiadacze ostatniego urządzenia firmy Microsoft otrzymali rozszerzenie w miniony czwartek, a dziś trafi ono w ręce spragnionych fanów, grających w strzelankę studia DICE na PC-tach. Krótko pisząc, deweloperzy uporali się z problemami szybciej, niż się spodziewaliśmy. Niemniej mały niesmak pozostaje. Oby było to ostatnie tego typu wydarzenie w przypadku czwartego Battlefielda.

Wojna na Morzu to trzecie rozszerzenie do popularnego FPS-a z 2013 roku, które wprowadza do zabawy nowe mapy (Zagubione Wyspy, Bitwa o Spratly, Łamacz Fal i Operacja Moździerz) do trybów multiplayer, tryb gry Atak na Lotniskowiec, poduszkowiec oraz kolejne bronie i gadżety. Dostęp do tej zawartości zostanie udostępniony graczom bez wykupionego pakietu Premium 8 kwietnia (wersja na konsolę Xbox One ukaże się 10 kwietnia, a na PC 14 kwietnia), w cenie około 60 zł.

Do tej pory, oprócz Wojny na Morzu, studio DICE udostępniło dwa inne rozszerzenia - Chińska nawałnica oraz Drugie uderzenie. To jednak nie koniec atrakcji czekających na fanów popularnej strzelanki. W najbliższych miesiącach na rynku zadebiutują kolejne dodatki – Zęby smoka i Ostateczna rozgrywka, których premiera ma odbyć się latem.