Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2014, 10:20

autor: luckie

Battlefield 4: Wojna na Morzu opóźniony na PC i Xboksie One [UAKTUALNIENIE]

Wszyscy nabywcy Battlefield 4 Premium mieli otrzymać wczesny dostęp do DLC Wojna na Morzu 25 marca. Niestety, okazuje się, że wersje PC oraz XONE nie będą dostępne jeszcze przez jakiś czas, ponieważ studio DICE wykryło błędy wymagające naprawy. Edycje na pozostałe platformy sprzętowe ukażą się zgodnie z planem.

Cierpliwość fanów Battlefield 4 wielokrotnie wystawiana była na próbę - Battlefield 4: Wojna na Morzu opóźniony na PC i Xboksie One [UAKTUALNIENIE] - wiadomość - 2014-03-27
Cierpliwość fanów Battlefield 4 wielokrotnie wystawiana była na próbę

Aktualizacja: Okazuje się, że nie tylko pecetowcy Wojnę na Morzu otrzymają później. Studio DICE poinformowało, że premiera dodatku w wesji na Xboksa One również została przesunięta. W wypadku XONE powodem jest wadliwy system animacji, który w pewnych wypadkach uniemożliwia zaatakowanie wrogów przy użyciu popularnej broni. Wyjaśniono także, że opóźnienie edycji PC wynika z chęci uniknięcia zbieżności terminów wypuszczenia dużej łatki do Battlefield 4 oraz najnowszego DLC, co negatywnie wpłynęłoby na wydajność gry na komputerach ze średniej i wyższej półki.

Oba wydania powinny ukazać się na początku kwietnia. Tak jak obiecywano, użytkownicy Premium otrzymają dwutygodniowy wczesny dostęp do zawartości DLC, a więc obsuwa wpłynie również na oficjalny debiut Wojny na Morzuszeregowi gracze otrzymają dodatek 14 dni po nabywcach pakietu Battlefield 4 Premium.

Od dziś pierwsi użytkownicy Premium mogą korzystać z zawartości trzeciego dodatku do strzelaniny Battlefield 4 – a przynajmniej ci, grający na PlayStation 4, Xboksie One, PlayStation 3 lub Xboksie 360 (od jutra w europejskim PS Store). Studio DICE poinformowało fanów, że wersja PC Battlefield 4: Wojna na Morzu (Naval Strike) ukaże się jakiś czas później. Twórcy wyjaśniają, że bezpośrednią przyczyną obsuwy stało się wykrycie błędu, który musi zostać naprawiony, zanim DLC trafi w ręce graczy. Nauczone przykrymi doświadczeniami związanymi ze zbyt pochopnym wypuszczaniem swojego najnowszego FPS-a studio DICE nie chce po raz kolejny narazić się fanom. Jak czytamy na oficjalnym blogu gry:

„Jakość jest dla nas najwyższym priorytetem, dlatego nie wydamy Battlefield 4: Wojna na Morzu na PC, dopóki produkcja nie będzie spełniała najwyższych wymogów jakościowych.”

Battlefield 4: Wojna na Morzu miało ukazać się we wczesnym dostępie 25 marca równocześnie na wszystkich platformach sprzętowych (poza Wii U). Nie sprecyzowano, jaki błąd spowodował opóźnienie edycji na komputery osobiste – faktem jest, że pecetowi fani Battlefield 4 będą musieli na nią poczekać nieco dłużej. Przedstawiciele DICE obiecują poinformować graczy o nowym terminie wydania dodatku, jak tylko zostanie on ustalony.

Po Wojnie na Morzu planowane są jeszcze dwa dodatki do Battlefield 4 - Battlefield 4: Wojna na Morzu opóźniony na PC i Xboksie One [UAKTUALNIENIE] - wiadomość - 2014-03-27
Po Wojnie na Morzu planowane są jeszcze dwa dodatki do Battlefield 4

Nie wiadomo, czy opóźnienie wczesnego dostępu nie wpłynie na oficjalną datę premiery Wojny na Morzu na PC – wszak użytkownikom Premium obiecywano dwutygodniową wyłączność na przetestowanie zawartości każdego spośród pięciu planowanych DLC do Battlefield 4. Dotychczasowy plan zakładał, że dodatek stanie się ogólnodostępny 8 kwietnia na PC, PS4, XONE, PS3 i X360.

Battlefield 4: Wojna na Morzu oferuje zawartość dedykowaną miłośnikom trybu wieloosobowego: cztery mapy, kładące nacisk na starcia morskie (Zagubione Wyspy, Bitwa o Spratly, Łamacz Fal i Operacja Moździerz), tryb Atak na Lotniskowiec inspirowany Titan Assault z Battlefield 2142, poduszkowiec, pięć rodzajów broni oraz dwa gadżety – granatnik 3GL i pociski przeciwlotnicze. W przyszłości czekają nas dwa kolejne DLC: Zęby smoka oraz Ostateczna rozgrywka.

  1. Oficjalna strona dodatku Battlefield 4: Wojna na Morzu