Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2014, 10:06

autor: Draug

PlayStation 4 otrzyma w tym roku ponad 100 gier – zobacz kompletną listę

Firma Sony opublikowała pełną listę gier, które wyszły lub wyjdą w tym roku na konsolę PlayStation 4. Obecnie spis zawiera ponad 100 tytułów, a japoński gigant zapowiedział, że będzie go aktualizował wraz z kolejnymi doniesieniami ze strony deweloperów i wydawców.

Firma Sony postanowiła ułatwić posiadaczom PlayStation 4 orientację wśród tytułów zapowiedzianych na tę platformę sprzętową (albo po prostu pochwalić się stosunkowo bogatą bazą gier na swoją najnowszą konsolę) i opublikowała listę pozycji, które zdebiutowały lub zadebiutują w tym roku na PS4. Na tę chwilę wykaz zawiera ponad 100 gier, a gigant z Kraju Kwitnącej Wiśni obiecał, że będzie on aktualizowany na bieżąco, wraz z napływem nowych informacji od producentów i/lub wydawców. Można zatem spodziewać się, że ogólna liczba tytułów jeszcze wzrośnie, choć niewykluczone, że jakaś pozycja wyleci z listy, jeśli na przykład zostanie przesunięta na przyszły rok. Kompletny spis znajdziecie poniżej, pod obrazkiem.

PlayStation 4 otrzyma w tym roku ponad 100 tytułów. - PlayStation 4 otrzyma w tym roku ponad 100 gier – zobacz kompletną listę - wiadomość - 2014-03-27
PlayStation 4 otrzyma w tym roku ponad 100 tytułów.

Po premierze

Premiera w marcu

Premiera wiosną

Premiera latem

Premiera jesienią

Premiera zimą

Premiera w niesprecyzowanym okresie 2014 roku

Lista sporządzona przez Sony nie dostarcza nam wielu nowych informacji w temacie poszczególnych gier, choć kilka ciekawostek mimo wszystko się trafiło. Warto zwrócić uwagę na przykład na The Elder Scrolls Online, o którym do tej pory wiedzieliśmy tylko, że w wersji na konsole nowej generacji zadebiutuje w czerwcu bieżącego roku – czyżby miało to nastąpić pod koniec tego miesiąca, skoro tytuł został wymieniony wśród gier mających wyjść latem, a nie wiosną? Wśród nowości można włożyć również informacje na temat Helldivers, jako że jeszcze niedawno głoszono jedynie, że premiera tej gry będzie miała miejsce w tym roku – teraz wiemy, że powinno to nastąpić między czerwcem a wrześniem.