Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePSVPS4
Okładka Final Horizon (PSV)
OkładkaFinal Horizon (PSV)

Final Horizon

Final Horizon to opracowana przez zespół Eiconic Games strategia czasu rzeczywistego typu tower defense. Zadaniem graczy jest budowanie struktur obronnych i wieżyczek strażniczych w sposób, który umożliwi odparcie ataków kolejnych fal wrogów.

Strategiczne | science fiction | tower defense | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Final Horizon Premiera

2gru2014

PS4 PSV

Final Horizon to gra strategiczna typu tower defense. Opracowało ją studio Eiconic Games, mające na koncie takie tytuły jak Total Recoil, Arctic Adventures: Polar's Puzzles czy Brain Freeze.

Gracze wcielają się w dowódcę, którego zadaniem jest odpieranie ataków kolejnych fal obcych. Kosmici przystępują do tej walki dobrze wyposażeni i poza tradycyjną piechotą musimy zmierzyć się również m.in. z helikopterami oraz przypominającymi pająki czołgami. W starciach z nami przeciwnicy wykorzystują takie uzbrojenie jak rakiety czy potężne lasery.

Podstawowe zasady zabawy nie odbiegają of standardów gatunku. Gracz musi budować struktury obronne i wieżyczki strażnicze w taki sposób, aby nie dopuścić przeciwników do bazy. Za każdego zabitego wroga otrzymujemy pieniądze, które wydajemy na konstrukcję nowych obiektów i ulepszanie już posiadanych. Jednocześnie autorzy opracowali produkcję bardziej wymagającą niż typowe tower defense. Armie przeciwnika nie maszerują tutaj posłusznie w prostej linii. Zamiast tego kieruje nimi sprytny moduł sztucznej inteligencji, który sprawia, że potrafią wykorzystać każdą lukę w naszej obronie i w pełni wykorzystują trójwymiarową naturę map.

Wszystko to ukazane jest w atrakcyjnej oprawie graficznej. Autorzy zadbali nie tylko wysoki poziom detali, ale również pomysłowe animacje wszystkich przeciwników. Kosmici poruszają się w prawdziwie obcy sposób i realistycznie reagują na zadawane obrażenia. Przykładowo, jeśli przypominający pająka czołg straci jedną z nóg, to sposób jego poruszania ulegnie wyraźnej zmianie i stanie się mniej płynny.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Final Horizon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PS4
PSV