Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 marca 2014, 12:38

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Star Citizen z 41 mln dolarów. Do gry trafi proceduralnie generowana zawartość

Studio Cloud Imperium Games zebrało na produkcję kosmicznego symulatora Star Citizen aż 41 mln dolarów. Oznacza to, że do prac zaprzęgnięty zostanie zespół odpowiedzialny za system proceduralnego generowania zawartości. Akcja crowdfundingowa trwa nadal i przy 42 mln tytuł zostanie urozmaicony nowym myśliwcem, a strona internetowa projektu wzbogaci się o przewodnik Galactapedia.

Twórcy wyczekiwanej gry space-sim Star Citizen zdołali zebrać już ponad 41 mln dolarów na produkcję. W związku z tym obiecana wcześniej zawartość generowana proceduralnie zagości w pełnej wersji nowego projektu Chrisa Robertsa. Niestety nie nastąpi to w najbliższym czasie. W kwietniu ma się dopiero ukazać moduł Dogfighting, który pierwotnie zaplanowany był jeszcze na grudzień 2013 roku, ale twórcy przełożyli premierę o kilka miesięcy, ze względu na chęć wypuszczenia bardziej dopracowanego produktu. To jednak tylko część tego, co finalnie ma zaoferować Star Citizen. Studio Cloud Imperium Games zatrudnia obecnie ponad 200 osób, ale ukończonej gry można się spodziewać najwcześniej dopiero w przyszłym roku.

Star Citizen w skrócie:
  • Na produkcję zebrano 41 mln dolarów
  • Dzięki tej kwocie do pracy zostanie powołany zespół, który stworzy technologię odpowiedzialną za zawartość generowaną proceduralnie
  • Po zebraniu 42 mln dolarów strona internetowa gry wzbogaci się o dział Galactapedia, a w pełnej wersji produkcji ujrzymy m.in. nowy myśliwiec Gladius

Za zawartość generowaną proceduralnie odpowiadać ma specjalny zespół, który stworzy dedykowaną technologię, zapewniającą warte eksplorowania planety. Zebranie 41 mln dolarów nie oznacza oczywiście końca akcji, więc już jakiś czas temu ogłoszono kolejny próg, wyznaczony na 42 mln dolarów. Po uzbieraniu tej kwoty, ulepszona zostanie strona internetowa (dział Galactapedia, który zawierać ma wizualizację statków z interfejsem użytkownika w 3D). Oprócz tego dodany zostanie nowy kosmiczny myśliwiec Gladius i nie tylko.

Star Citizen rozrasta się więc dalej, niestety obecnie tylko w teorii, gdyż gracze mogą na razie bawić się tylko w ramach Hangar Module. W kolejce, oprócz Dogfighting Module, czekają jeszcze Social (Planetside) Module, FPS/Ship Boarding Module i Squadron 42. Przed deweloperami jeszcze masa pracy. Ciekawe czy uda im się dotrzymać wszystkich obietnic?