Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2014, 12:06

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Star Citizen - uzbierano ponad 39 mln dolarów na produkcję nowego space-sima Chrisa Robertsa

Chris Roberts, szef studia Cloud Imperium Games, poinformował, że na produkcję space-sima uzbierano ponad 39 mln dolarów. Oczywiście to nie koniec akcji i po dobiciu do 40 mln dolarów, powstanie specjalny zespół pracujący nad technologią odpowiedzialną za proceduralne generowanie zawartości.

Star Citizen, kosmiczny symulator od studia Cloud Imperium Games, przekroczył kolejny próg finansowy. Chris Roberts, szef firmy, poinformował na oficjalnej stronie gry, że udało się uzbierać ponad 39 mln dolarów. W chwili pisania tej wiadomości licznik pokazuje 39,1 mln dolarów, więc najprawdopodobniej w przyszłym miesiącu przekroczony zostanie magiczny próg 40 mln dolarów. Obecna kwota gwarantuje nowy system gwiezdny UDS-2943-01-22, a po uzbieraniu kolejnego miliona twórcy zatroszczą się o zawartość generowaną proceduralnie. Odpowiedzialny za to będzie specjalny zespół, zajmujący się tylko tym aspektem produkcji. Jest to ponoć niezbędny element do stworzenia planet, które warte będą eksplorowania. Star Citizen rozrasta się więc dalej, deweloperzy cały czas obiecują nowe elementy, a końca procesu produkcji nie widać.

Star Citizen - twórcy wkrótce uzbierają 40 mln dolarów na produkcję swojej gry.

Przypominam, że w kwietniu, podczas targów PAX East (11 – 13 kwietnia), zostanie najprawdopodobniej zaprezentowany moduł Dogfighting, odpowiadający za uczestniczenie w kosmicznych pojedynkach. Twórcy ujawnili jakiś czas temu, że niedługo po tym wydarzeniu tryb ma zostać oddany w ręce graczy. W kolejce czekają jednak jeszcze inne rzeczy, w tym Squadron 42 - moduł singleplayer. Do tej pory nie ujawniono terminu premiery pełnej wersji produkcji, ale z pewnością jej debiut nie nastąpi wcześniej, niż w 2015 roku.

Star Citizen - uzbierano ponad 39 mln dolarów na produkcję nowego space-sima Chrisa Robertsa - ilustracja #2Star Citizen to nowa produkcja Chrisa Robertsa – kultowego, amerykańskiego dewelopera gier wideo, znanego m.in. z serii Wing Commander. Jest to jednocześnie tytuł, który może się pochwalić największą popularnością wśród gier finansowanych przez fanów. Do tej pory kosmiczny symulator został wsparty na oficjalnej stronie przez blisko 400 tys. osób.

W trybie dla jednego gracza, Squadron 42, wcielimy się w członka tytułowej jednostki, wysyłanego jest do najtrudniejszych zadań. Star Citizen zaoferuje także zmagania w multiplayerze, w którym do naszej dyspozycji zostanie oddany ogromny skrawek wszechświata. Będzie można go dowolnie zwiedzać, robiąc karierę w różnych zawodach. Możliwa ma być więc zabawa w odkrywcę, handlarza, korsarza i wiele innych. Więcej szczegółów dotyczących tej produkcji znajdziecie w naszej zapowiedzi.