Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2014, 11:30

Mortal Kombat - aktor Kiefer Sutherland źródłem plotek o nowej odsłonie cyklu

Znany z roli Jacka Bauera w serialu 24 godziny aktor Kiefer Sutherland zdradził, że nagrał partie głosowe do nowej, nieujawnionej jeszcze odsłony cyklu Mortal Kombat.

Na razie plotki na temat nowej odsłony cyklu Mortal Kombat ograniczają się tylko do tego, że takowa powstaje i głosu jednej z postaci udzielił Kiefer Sutherland. - Mortal Kombat - aktor Kiefer Sutherland źródłem plotek o nowej odsłonie cyklu  - wiadomość - 2014-02-23
Na razie plotki na temat nowej odsłony cyklu Mortal Kombat ograniczają się tylko do tego, że takowa powstaje i głosu jednej z postaci udzielił Kiefer Sutherland.

Amerykański aktor Kiefer Sutherland pracuje obecnie przy grach Metal Gear Solid V: Ground Zeroes oraz Metal Gear Solid V: Phantom Pain, w których zagra głównego bohatera, czyli Punished Snake’a. Podczas wywiadu związanego z tymi tytułami zdradził on jednak, że w produkcji znajduje się jeszcze jeden inny projekt z jego udziałem i jest nim nowa odsłona cyklu Mortal Kombat. Wieść ta jest o tyle zaskakująco, że ten tytuł nie został jeszcze oficjalnie zapowiedziany, więc wydaje się, że Sutherland pośpieszył się i ujawnił grę przed czasem. Aktor nie podzielił się żadnymi konkretami. Stwierdził jedynie, że nagrania do nowego Mortal Kombat zajęły mu znacznie mniej czasu niż Metal Gear Solid V: Phantom Pain. Na razie zarówno wydawca bijatykowej serii, czyli firma Warner Bros Interactive, jak i studio deweloperskie NetherRealm odmówiły komentarza w tej sprawie.

Oczywiście, fakt, że trwają prace nad kolejną odsłoną serii nie powinien nikogo dziwić. W minionej dekadzie marka ta mocno podupadła, ale jej popularność została wskrzeszona wraz z premierą w 2011 roku gry Mortal Kombat na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Produkcja powróciła do korzeni cyklu, oferując dwuwymiarowe mechanizmy zabawy, ciekawą fabułę oraz wysoki poziom brutalności i wszystko to zaserwowała w atrakcyjnej oprawie graficznej. Takie podejście okazało się strzałem w dziesiątkę. Projekt zgromadził wyśmienite recenzje i w ciągu pierwszego miesiąca sprzedano ponad dwa miliony egzemplarzy. Potem studio NetherRealm poświęciło się głównie produkcji opartej na podobnych rozwiązaniach bijatyki Injustice: Gods Among Us, ale powrót do marki Mortal Kombat był jedynie kwestią czasu.

Mortal Kombat - aktor Kiefer Sutherland źródłem plotek o nowej odsłonie cyklu  - ilustracja #2

Liczymy, że nowa odsłona cyklu zadebiutuje równoległe na wszystkich popularnych platformach sprzętowych. Na swoją wersję Mortal Kombat gracze pecetowi musieli czekać dłyugie dwa lata, choć na pocieszenie pozostawał im fakt, że ostatecznie konwertowano Mortal Kombat: Komplete Edition, czyli wydanie zawierające wszystkie dodatki DLC.

Do tej pory firma Warner Bros Interactive nie ujawnił konkretnych wyników sprzedaży wersji na PC. W sierpniu zeszłego roku ojciec serii, czyli Ed Boon, stwierdził jednak na Twitterze, że popularność wydania pecetowego znacząco przewyższyła prognozy wydawcy.