Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2014, 13:13

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Star Citizen otrzyma moduł Dogfighting w kwietniu – Chris Roberts potwierdza

Chris Roberts potwierdził, że premiera Dogfighting Module – kolejnego modułu gry Star Citizen – nastąpi po targach PAX East, czyli najprawdopodobniej w kwietniu 2014 roku. Co ciekawe, obecnie nad kosmicznym symulatorem studia Cloud Imperium Games pracuje ponad 200 osób.

Dogfighting Module pozwoli fanom Star Citizen toczyć wieloosobowe bitwy w przestrzeni kosmicznej

W raporcie miesięcznym za luty Chris Roberts ze studia Cloud Imperium Games powiadomił fanów o postępach w pracach nad kolejnym modułem kosmicznego symulatora Star Citizen. Ojciec gry potwierdził to, o czym mówiono już przedtem, a mianowicie, że Dogfighting Module powinien ukazać się niedługo po amerykańskich targach gier wideo PAX East 2014, które w tym roku odbędą się w dniach 11-13 kwietnia. Nieco wcześniej twórcy planują zaprezentować go na zamkniętej imprezie dla fanów (wstęp tylko dla „obywateli” Star Citizen). Obecnie deweloperzy pracują nad technicznym aspektem rozgrywek sieciowych (server back-end), z powodu którego w grudniu zdecydowano się przełożyć premierę Dogfighting Module.

Star Citizen w skrócie
  1. Producent: Cloud Imperium Games
  2. Gatunek: symulator kosmiczny
  3. Cechy szczególne: rekordzista crowdfundingu (uzbierano już niemal 40 mln dolarów)
  4. Platformy docelowe: PC
  5. Data premiery: nieznana, Dogfighting Module ukaże się w kwietniu 2014 roku

Aktualnie nad Star Citizen pracuje w sumie 212 osób rozsianych po różnych oddziałach studia. To niezwykle dużo nawet w przypadku typowej gry AAA, nie mówiąc już o produkcji realizowanej za pieniądze zebrane drogą crowdfundingową. Można powiedzieć, że to 212 miejsc pracy stworzonych przez graczy, za co twórcy są im niezmiernie wdzięczni.

Do tej pory fani zgromadzili wspólnymi siłami niemal 40 milionów dolarów (w chwili pisania newsa było to nieco ponad 39,7 milionów). Ofiarując twórcom odpowiednią kwotę pieniężną (min. 40 dolarów), możemy otrzymać wczesny dostęp do gry w wersji alfa. Do tej pory twórcy udostępnili graczom grywalny Hangar Module, ograniczający się do zwiedzania zakupionych przez siebie pojazdów w wirtualnym hangarze. Natomiast nadchodzący Dogfighting Module umożliwi wylot w przestrzeń oraz uczestnictwo w wieloosobowych starciach pilotów statków kosmicznych.

  1. Star Citizen - spełnienie marzeń fanów kosmicznych symulatorów?
  2. Oficjalna strona gry Star Citizen