Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 5 marca 2014, 13:17

autor: qjin

Naughty Dog bez scenarzystki odpowiedzialnej za serię Uncharted

Koncern Sony Computer Entertainment potwierdził oficjalnie, że Amy Hennig, główna scenarzystka oraz dyrektor kreatywny serii Uncharted, opuściła zespół deweloperski Naughty Dog. Jej pożegnanie ze studiem odpowiedzialnym za takie gry, jak Jak czy The Last of Us, nie wpłynie na pracę przy kolejnych przygodach Nathana Drake’a.

Amy Hennig, autorka scenariusza do m.in. Uncharted, rozstała się ze studiem Naughty Dog - Naughty Dog bez scenarzystki odpowiedzialnej za serię Uncharted - wiadomość - 2014-03-05
Amy Hennig, autorka scenariusza do m.in. Uncharted, rozstała się ze studiem Naughty Dog

Odejście Amy Hennig ze studia Naughty Dog zostało zasugerowane przez zaufane osoby blisko związane ze sprawą, ale bardzo szybko japońska firma Sony potwierdziła te doniesienia, uspokajając jednocześnie, że ta zmiana nie wpłynie w żadnym stopniu na przebieg prac nad nowym Uncharted, którym do niedawna się zajmowała. Jak wynika ze źródła, dyrektor kreatywny i główna scenarzystka gier poświęconych przygodom Nathana Drake’a pożegnała się z dotychczasową pracą dwa dni temu i rzekomo została przymuszona do odejścia. Przyczyną było podobno przejęcie kolejnego Uncharted przez Neila Druckmanna, autora scenariusza do docenionego przez krytyków i graczy The Last of Us, oraz Bruce’a Straleya, który maczał palce m.in. w tytułach z cyklu Jak. Koncern Sony nie wyjawił oficjalnych powodów odejścia Amy Hennig.

Chociaż wielu graczy może nie kojarzyć nazwiska scenarzystki Uncharted, to jest ona związana z branżą gier wideo od wielu lat. Swoją karierę rozpoczęła w firmie Nintendo, gdzie odpowiadała za stronę artystyczną i animacje. Na tym samym stanowisku została później zatrudniona przez koncern Electronic Arts, a w latach 90. ubiegłego wieku dołączyła do studia Crystal Dynamics i współtworzyła Blood Omen: Legacy of Kain, Legacy of Kain: Soul Reaver, Soul Reaver 2 i Defiance. Była zarówno kierownikiem tych produkcji, jak i scenarzystką – jej rola nie zmieniła się również w Naughty Dog, w którym początkowo współpracowała przy grach z serii Jak and Daxter. Jej największym osiągnięciem jest cykl Uncharted, za który została wyróżniona przez stowarzyszenie amerykańskich scenarzystów Writers Guild of America Video Game Writing Awards (w 2010 i 2012 roku odpowiednio za Uncharted 2: Among Thieves i Uncharted 3: Drake's Deception).

Na razie nie wiemy, czy Amy Hennig pozostanie w branży gier wideo, czy może zrobi sobie zasłużoną przerwę. Nie da się ukryć, że to dość duża strata dla studia Naughty Dog, w którym jednak nie brakuje innych utalentowanych scenarzystów, którzy przejmą zapowiedziany w listopadzie zeszłego roku projekt. Kolejna, czwarta część Uncharted, bo o niej mowa, jest tworzona wyłącznie z myślą o PlayStation 4 i ukaże się prawdopodobnie w 2015 roku.