Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 31 marca 2014, 12:22

Calculords, Avadon 2, Bug Heroes 2, Out There i inne - przegląd najlepszych gier lutego na iOS

W przeglądzie najlepszych lutowych produkcji na iOS omawiamy RPG-a Avadon 2: The Corruption, przygodówki Out There, Broken Sword: The Serpent's Curse i The Descent, strategię Autumn Dynasty Warlords, grę logiczną Calculords oraz strzelanki Bug Heroes 2 i Second Chance Heroes.

Witamy w kolejnym wydaniu naszego cyklu przybliżającego najlepsze produkcje, jakie ukazały się w minionym miesiącu na urządzeniach mobilnych z systemem iOS.

Avadon 2: The Corruption

Przegląd zaczynamy od gry Avadon 2: The Corruption, czyli oldskulowego cRPG autorstwa studia Spiderweb. Zespół wyrobił sobie markę wśród fanów tego gatunku, ale to co wydano teraz znacząco przebija wszystkie wcześniejsze dokonania tej ekipy. Otrzymujemy potężną kampanię, której przebieg kształtują nasze własne decyzje, pełny taktycznej głębi turowy system walki oraz niezwykle bogate mechanizmy rozwoju bohaterów. Wszystko to zostało spięte klamrą ciekawego scenariusza. Jeśli lubicie gry cRPG to Avadon 2: The Corruption powinien zagościć na Waszych urządzeniach mobilnych.

Avadon 2: The Corruption na App Store (30 zł)

Out There

Kolejną perełką, która trafiła w lutym na iOS było Out There. Jest to hybryda kosmicznej strategii, gry RPG oraz paragrafówki. Taki koktajl został wykorzystamy do opowiedzenia losów samotnego kosmonauty, który budzi się w nieznanej części galaktyki i próbuje następnie wrócić do domu. W tym celu eksplorujemy systemy, gromadzimy surowce i przede wszystkim podejmujemy regularnie ciężkie decyzje. Zależnie od naszych wyborów rozgrywka kieruje się na zupełnie inne tory , a sama galaktyka również wypełniona jest zdarzeniami losowymi. Poza ciekawymi mechanizmami rozgrywki mocną stroną projektu jest wyśmienity klimat. Out There nie jest mobilnym FTL, choć przed premierą wiele osób określało grę tym mianem. Zamiast tego autorzy zaoferowali produkcję zaskakująco świeża, która bardziej koncentruje się na wątkach przygodowych niż bitewnych. Rezultat jest oryginalny i bardzo miody.

Out There na App Store (10 zł)

Gra dostępna również na Androida

Autumn Dynasty Warlords

Kolejną duża premierą lutego było Autumn Dynasty Warlords, czyli kontynuacja gry, która powszechnie uznawana jest za najlepszego mobilnego RTS-a. Produkcja ponownie przenosi nas do pełnej magii krainy będącej fantastyczną wersją starożytnych Chin. Kampania jest nieliniowa, ale mimo to udaje jej się opowiedzieć ciekawą historię. Rozgrywka dzieli się na dwa tryby. Na mapie strategicznej w sposób Turowy zarządzamy imperium, budujemy miasta, rozwijamy technologie oraz szkolimy armie. Natomiast same bitwy toczą się w czasie rzeczywistym i wykorzystujemy w nich znany z pierwowzoru wspaniały interfejs, gdzie rozkazy wydaje się kreśląc koła wokół jednostek i rysując palcem strzałki w celu wskazania kierunku ruchu lub ataku.

Autumn Dynasty Warlords na App Store (20 zł)

Broken Sword: The Serpent's Curse

Kilka miesięcy po pecetowym debiucie na iOS dotarła gra Broken Sword: The Serpent's Curse, czyli piąta odsłona legendarnego cyklu przygodówek. W grze powracają znani z poprzednich odsłon bohaterowie, czyli amerykański prawnik George Stobbart oraz francuska dziennikarka Nico Collard, a opowiadana historia obraca się wokół tajemniczego obrazu skradzionego z paryskiej galerii. Produkcja oferuje wszystko to, za co fani pokochali tę serię, czyli wyśmienity scenariusz, cięte dialogi, piękną dwuwymiarową grafikę oraz ciekawe zagadki. Jedynym prawdziwym problemem jest to, że projekt stanowi jedynie pierwszą połowę kampanii, a w jej finał zagramy dopiero za kilka miesięcy.

Broken Sword: The Serpent's Curse na App Store (24 zł)

Gra dostępna również na Androida

Bug Heroes 2

Kolejną dużą premierą lutego było Bug Heroes 2, czyli kontynuacja wyśmienitej hybrydy gatunkowej sprzed kilku lat. Tak jak w pierwowzorze zabawa polega na kontrolowaniu robaków próbujących odeprzeć ataki wrogich armii. Poza typowo strzelankową walką musimy także gromadzić surowce i budować struktury obronne. Poza znacznie lepszą grafiką niż pierwowzór autorzy wprowadzili także możliwość zabrania do boju dwóch robaków, pomiędzy którymi możemy się dowolnie przełączać oraz rozbudowany tryb multiplayer wzorowany na produkcjach z gatunku MOBA.

Bug Heroes 2 App Store (4 zł)

Calculords

Z kolei Calculords to niezwykle oryginalne połącznie turowej strategii i gry logicznej. Podczas zabawy toczymy bitwy za pomocą dwóch zestawów kart. Jeden z nich odpowiada za przywoływane jednostki, z których każda posiada przypisany numer potrzebny do aktywacji. Drugi zestaw to cyfry i poprzez mnożenie, dodawanie i odejmowanie uzyskujemy numery potrzebne do aktywowania czołgów, snajperów czy kosmitów. Tym samym starcia polegają tutaj na dokonywaniu obliczeń matematycznych i o dziwo zapewnia to niesamowicie dużo frajdy, a wszystko to ubrano w atrakcyjną retro stylistykę i scenariusz pełen autentycznie śmiesznego humoru.

Calculords na App Store (darmo)

Second Chance Heroes

Second Chance Heroes to z kolei wyśmienita propozycja dla miłośników zabawnych gier akcji. Gracze obejmują kontrolę nad oddziałem dwóch klonów słynnych postaci historycznych i próbują zatrzymać nadchodzącą apokalipsę. W galerii grywalnych postaci znajdziemy takie sławy jak Abraham Lincoln, Joanna d’Arc, Królowa Elżbieta I, Napoleon Bonaparte, Juliusz Cezar, Montezuma i Maria Skłodowska-Curie. Zabawę wzbogaca system rozwoju oraz tryb kooperacji dla maksymalnie czterech graczy.

Second Chance Heroes App Store (4 zł)

The Descent

Ostatnią produkcją z lutego, którą chcemy Wam polecić jest przygodowa gra akcji The Descent. Wcielamy się w niej w odkrywcę próbującego odnaleźć zaginioną córkę. Podczas śledztwa okazuje się, że w sprawę zamieszane są siły nadprzyrodzone związane z legendarną Księgą Umarłych. Aby uratować córkę i własną duszę bohater będzie musiał pokonać wyzwania w jedenastu różnorodnych lokacjach , zarówno rzeczywistych, takich jak amazońska dżungla czy spalona słońcem pustynia, jak i wymiary, do których nie powinni mieć dostępu śmiertelnicy. W każdym z tych miejsc musimy eksplorować, rozwiązywać zagadki i zmierzyć się z okazjonalnymi scenkami zręcznościowymi. Wszystko to ukazano w przepięknej oprawie graficznej, jednej z najlepszych, jakie moźna obecnie znaleźć na iOS.

The Decent na App Store (9 zł)

Gra dostępna również na Androida