Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCiOS
Okładka Avadon 2: The Corruption (PC)

Avadon 2: The Corruption

Avadon 2: The Corruption HD

Kontynuacja stworzonej przez studio Spiderweb Software klasycznej gry RPG, utrzymanej w stylu popularnym w latach 90. ubiegłego wieku.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | klasyczne RPG

Okładka Avadon 2: The Corruption (PC)

producent: Spiderweb

wydawca: Spiderweb

Strona oficjalna

data premiery gry:

30paź2013

PC

27lut2014

iOS

Avadon 2: The Corruption to turowa gra cRPG. Wyprodukowało ją studio Spiderweb Software odpowiedzialne za pierwszą część, jak również za podobne serie Geneforge i Avernum.

Gracze wcielają się w agenta tytułowej twierdzy, którego zadaniem jest bronienie jej przed wszystkimi możliwymi zagrożeniami, od prostych potworów aż po knowania sąsiadujących imperiów. Niestety, pomimo naszych wysiłków dochodzi do ataku na Avadon. Jego struktury obronne zostały w dużej części zburzone, a na ulicach panowanie rozpoczęły chaos i panika. Wewnątrz murów rozpoczyna się wojna domowa, do inwazji szykują się barbarzyńskie plemiona, a do tego tajemnicza grupa spiskowców rozpoczyna realizację planu, który może doprowadzić do śmierci większości mieszkańców. Jak to zwykle bywa w grach studia Spiderweb, kampania pozwala na dużą swobodę wyboru i gracz może zarówno ocalić twierdzę Avadon, jak i doprowadzić do jej ostatecznej zagłady.

Gra jest klasycznym izometrycznym cRPG-iem z turowym systemem walki. Autorzy udostępliki kilka różnorodnych klas postaci, które w sumie oferują dziesiątki unikalnych umiejętności oraz zaklęć. Podczas kampanii zwiedzamy nie tylko wnętrze tytułowej twierdzy, ale również otrzymujemy okazję zapuszczenia się w niezbadane dotąd tereny otaczającej jej krainy. Poza głównym wątkiem fabularnym gra zawiera dziesiątki zadań pobocznych do wypełnienia oraz pełnych potworów lochów do zwiedzenia. W trakcie przygód wykorzystujemy kilkaset przedmiotów magicznych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Gry podobne do Avadon 2: The Corruption

Wymagania wiekowe Avadon 2: The Corruption

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Avadon 2: The Corruption

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium IV 1.6 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepsza), 200 MB HDD, Windows XP/Vista/7/8
Calculords, Avadon 2, Bug Heroes 2, Out There i inne - przegląd najlepszych gier lutego na iOS
Calculords, Avadon 2, Bug Heroes 2, Out There i inne - przegląd najlepszych gier lutego na iOS

wiadomość31 marca 2014

W przeglądzie najlepszych lutowych produkcji na iOS omawiamy RPG-a Avadon 2: The Corruption, przygodówki Out There, Broken Sword: The Serpent's Curse i The Descent, strategię Autumn Dynasty Warlords, grę logiczną Calculords oraz strzelanki Bug Heroes 2 i Second Chance Heroes.

Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (28 października – 1 listopada 2013)
Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (28 października – 1 listopada 2013)

wiadomość28 października 2013

W tym tygodniu mamy dwie duże premiery pudełkowe: Battlefielda 4 oraz Assassin’s Creed Iv: Black Flag. Do sprzedaży trafi również mnóstwo tytułów dystrybuowanych cyfrowo, w tym między innymi Avadon 2, Deadly Premonition, czy Football Manager 2014.

Ujawniono turowe cRPG Avadon 2: The Corruption
Ujawniono turowe cRPG Avadon 2: The Corruption

wiadomość23 lutego 2013

Studio Spiderweb Software zapowiedziało turowe cRPG Avadon 2: The Corruption. Gra zmierza na PC oraz iPada, a premiera zaplanowana została na jesień.

PC
iOS