Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOSPC
Okładka Avernum: Escape from the Pit (AND)
OkładkaAvernum: Escape from the Pit (AND)

Avernum: Escape from the Pit

Avernum: Escape from the Pit HD

Remake staroszkolnego izometrycznego RPG. Akcja toczy się w podziemnym królestwie, będącym w rzeczywistości olbrzymim więzieniem. Zabawę zaczynamy od stworzenia czteroosobowej drużyny bohaterów, a następnie wyruszamy w świat szukać przygód. System walki oparto na turach.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | indie | klasyczne RPG

Avernum: Escape from the Pit Premiera

15mar2012

PC

3kwi2012

iOS

26cze2013

AND

producent: Spiderweb wydawca: Spiderweb Strona oficjalna

Avernum: Escape from the Pit to remake pierwszej części izometrycznego cyklu cRPG-ów Avernum, która sama w sobie była zresztą odświeżoną wersją znacznie starszej gry zatytułowanej Exile: Escape From the Pit. Za najnowszą edycję odpowiada ten sam zespół, co za wszystkie poprzednie, czyli niezależne studio Spiderweb Software.

Gracz wciela się w bohatera, który próbował przeciwstawić się złemu Imperatorowi Hawthorne. Za karę zostaje skazany na dożywotni pobyt w podziemnym królestwie Avernum. Większość z trafiających tam ludzi szybko ginie z głodu, wycieńczenia lub też zostaje rozszarpana przez zamieszkujące mrok monstra. Nasz bohater ma jednak inne plany. Zaczyna gromadzić wokół siebie podobnych mu śmiałków z zamiarem wywalczenia sobie powrotu na powierzchnię i dokonania zemsty na tych, którzy przyczynili się do jego skazanie, z samym Hawthornem na czele.

Avernum: Escape From the Pit to czystej krwi cRPG utrzymane w stylu popularnym w latach 90-tych. Akcja ukazana jest z perspektywy izometrycznej, a walka odbywa się w systemie turowym. Przed rozpoczęciem zabawy tworzymy drużynę złożoną z czterech postaci, a następnie wyruszamy w świat szukać przygód. Za swoje dokonania bohaterowie nagradzani są punktami doświadczenia, które następnie wydajemy na rozwój ich statystyk i umiejętności. Co ciekawe, w przeciwieństwie do typowych przedstawicielu tego gatunku Escape From the Pit oferuje aż trzy niezależne wątki fabularne, koncentrujące się na: przeżyciu w podziemnej krainie, dokonaniu zemsty oraz ucieczce z Avernum. Każdą z tych ścieżek możemy przejść samodzielnie, lub zająć się wszystkimi jednocześnie. Ponadto w świecie gry poumieszczano dziesiątki zadań pobocznych. Zabawę uatrakcyjnia obecność ponad pięćdziesięciu zaklęć i setek artefaktów magicznych.

W porównaniu z poprzednimi wersjami kompletnemu przeobrażeniu uległa oprawa graficzna i na grę wreszcie można patrzyć bez żalu. Ponadto poprawiono interfejs użytkownika, a system tworzenia postaci został tak zmodyfikowany, aby utrudnić tworzenie bezużytecznych bohaterów.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 1,1 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Avernum: Escape from the Pit: 12+

Avernum: Escape from the Pit Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 800 MHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB
  • 200 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
iOS
AND