Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCANDiOS
Okładka Avernum: Escape from the Pit (PC)

Avernum: Escape from the Pit

Avernum: Escape from the Pit HD

Remake staroszkolnego izometrycznego RPG. Akcja toczy się w podziemnym królestwie, będącym w rzeczywistości olbrzymim więzieniem. Zabawę zaczynamy od stworzenia czteroosobowej drużyny bohaterów, a następnie wyruszamy w świat szukać przygód. System walki oparto na turach.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | indie | klasyczne RPG

Okładka Avernum: Escape from the Pit (PC)

producent: Spiderweb

wydawca: Spiderweb

Strona oficjalna

data premiery gry:

15mar2012

PC

3kwi2012

iOS

26cze2013

AND

Avernum: Escape from the Pit to remake pierwszej części izometrycznego cyklu cRPG-ów Avernum, która sama w sobie była zresztą odświeżoną wersją znacznie starszej gry zatytułowanej Exile: Escape From the Pit. Za najnowszą edycję odpowiada ten sam zespół, co za wszystkie poprzednie, czyli niezależne studio Spiderweb Software.

Gracz wciela się w bohatera, który próbował przeciwstawić się złemu Imperatorowi Hawthorne. Za karę zostaje skazany na dożywotni pobyt w podziemnym królestwie Avernum. Większość z trafiających tam ludzi szybko ginie z głodu, wycieńczenia lub też zostaje rozszarpana przez zamieszkujące mrok monstra. Nasz bohater ma jednak inne plany. Zaczyna gromadzić wokół siebie podobnych mu śmiałków z zamiarem wywalczenia sobie powrotu na powierzchnię i dokonania zemsty na tych, którzy przyczynili się do jego skazanie, z samym Hawthornem na czele.

Avernum: Escape From the Pit to czystej krwi cRPG utrzymane w stylu popularnym w latach 90-tych. Akcja ukazana jest z perspektywy izometrycznej, a walka odbywa się w systemie turowym. Przed rozpoczęciem zabawy tworzymy drużynę złożoną z czterech postaci, a następnie wyruszamy w świat szukać przygód. Za swoje dokonania bohaterowie nagradzani są punktami doświadczenia, które następnie wydajemy na rozwój ich statystyk i umiejętności. Co ciekawe, w przeciwieństwie do typowych przedstawicielu tego gatunku Escape From the Pit oferuje aż trzy niezależne wątki fabularne, koncentrujące się na: przeżyciu w podziemnej krainie, dokonaniu zemsty oraz ucieczce z Avernum. Każdą z tych ścieżek możemy przejść samodzielnie, lub zająć się wszystkimi jednocześnie. Ponadto w świecie gry poumieszczano dziesiątki zadań pobocznych. Zabawę uatrakcyjnia obecność ponad pięćdziesięciu zaklęć i setek artefaktów magicznych.

W porównaniu z poprzednimi wersjami kompletnemu przeobrażeniu uległa oprawa graficzna i na grę wreszcie można patrzyć bez żalu. Ponadto poprawiono interfejs użytkownika, a system tworzenia postaci został tak zmodyfikowany, aby utrudnić tworzenie bezużytecznych bohaterów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena gry 8 / 10 na podstawie 38 ocen czytelników.

Gry podobne do Avernum: Escape from the Pit

Wymagania wiekowe Avernum: Escape from the Pit

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Avernum: Escape from the Pit

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 800 MHz, 512 MB RAM, karta grafiki 32 MB, 200 MB HDD, Windows XP/Vista/7

Nowe The Humble Bundle z 15 grami cRPG studia Spiderweb Software
Nowe The Humble Bundle z 15 grami cRPG studia Spiderweb Software

wiadomość12 lipca 2013

Na serwisie The Humble Bundle ruszyła nowa tygodniowa promocja. W jej ramach można za kilkanaście złotych kupić piętnaście gier cRPG studia Spiderweb Software, w tym Avadon: The Black Fortress oraz serie Avernum i Geneforge.

PC
iOS
AND