Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCANDiOS
Okładka Avadon: The Black Fortress (PC)
OkładkaAvadon: The Black Fortress (PC)

Avadon: The Black Fortress

Avadon: The Black Fortress HD

Osadzona w realiach fantasy oldskulowa gra RPG, inspirowana klasyką gatunku. Za jej powstanie odpowiada studio Spiderweb Software, znane wcześniej za sprawą podobnego stylistycznie cyklu Avernum.

RPG | fantasy | widok izometryczny | indie | klasyczne RPG

Avadon: The Black Fortress Premiera

18cze2011

iOS

17sie2011

PC

20mar2012

AND

producent: Spiderweb wydawca: Spiderweb Strona oficjalna

Avadon: The Black Fortress to osadzona w realiach fantasy gra RPG, nawiązująca do klasyki gatunku. Z jej powstanie odpowiada studio Spiderweb Software, znane fanom gier fabularnych za sprawą serii Avernum.

W grze wcielamy się w rolę żołnierza na usługach władcy potężnej sekty Avadon, której siedzibą jest tytułowa Czarna Forteca. Główne zadanie polega na ochronie Przymierza zawartego przez pięć wielkich nacji. W tym celu wcielamy się w postać reprezentującą jedną z czterech dostępnych klas: mistrza ostrzy (odpowiednik klasycznego wojownika), czarodziejkę, szamana oraz tzw. shadow walkera, czyli znanego z innych gier gatunku RPG łotrzyka. W trakcie przygody do głównego bohatera dołączają różne postaci niezależne (NPC), w efekcie czego najczęściej przemierzamy świat w trzyosobowej grupie.

Na początku rozgrywki nie możemy zmodyfikować statystyk wybranego bohatera. Wraz ze zdobywaniem doświadczenia awansuje on na kolejne poziomy doświadczenia i wtedy decydujemy, w jakim kierunku powinien się rozwijać. Do wyboru mamy takie cechy i umiejętności jak poziom witalności, obrona czy zadawanie specjalnych ciosów mieczem.

Rozgrywkę obserwujemy w rzucie izometrycznym i przebiega ona w czasie rzeczywistym. W momencie napotkania przeciwników, gra przełącza się na tryb turowy i kolejno wydajemy rozkazy wszystkim członkom drużyny, a następnie czekamy na reakcję wrogów. Wśród przeciwników spotykamy klasyczne dla gatunku RPG ogromne pająki, wilki, bandytów oraz charakterystyczne dla uniwersum fantasy potwory.

Oprawa wizualna Avadon: The Black Fortress nawiązuje do RPG-owych klasyków z lat 90., prezentując stosunkowo przeciętną jakość animacji i szczegółowość tekstur. W warstwie dźwiękowej rozgrywce towarzyszą zaś głównie: szum wiatru oraz odgłosy zadawanych ciosów.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Avadon: The Black Fortress: Odpowiednia dla każdego wieku.

Avadon: The Black Fortress Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 1.6 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB
  • 300 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
AND
iOS