Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCANDiOS
Okładka Avadon: The Black Fortress (PC)

Avadon: The Black Fortress

Avadon: The Black Fortress HD

Osadzona w realiach fantasy oldskulowa gra RPG, inspirowana klasyką gatunku. Za jej powstanie odpowiada studio Spiderweb Software, znane wcześniej za sprawą podobnego stylistycznie cyklu Avernum.

RPG | fantasy | widok izometryczny | indie | klasyczne RPG

Okładka Avadon: The Black Fortress (PC)

producent: Spiderweb

wydawca: Spiderweb

Strona oficjalna

data premiery gry:

18cze2011

iOS

17sie2011

PC

20mar2012

AND

Avadon: The Black Fortress to osadzona w realiach fantasy gra RPG, nawiązująca do klasyki gatunku. Z jej powstanie odpowiada studio Spiderweb Software, znane fanom gier fabularnych za sprawą serii Avernum.

W grze wcielamy się w rolę żołnierza na usługach władcy potężnej sekty Avadon, której siedzibą jest tytułowa Czarna Forteca. Główne zadanie polega na ochronie Przymierza zawartego przez pięć wielkich nacji. W tym celu wcielamy się w postać reprezentującą jedną z czterech dostępnych klas: mistrza ostrzy (odpowiednik klasycznego wojownika), czarodziejkę, szamana oraz tzw. shadow walkera, czyli znanego z innych gier gatunku RPG łotrzyka. W trakcie przygody do głównego bohatera dołączają różne postaci niezależne (NPC), w efekcie czego najczęściej przemierzamy świat w trzyosobowej grupie.

Na początku rozgrywki nie możemy zmodyfikować statystyk wybranego bohatera. Wraz ze zdobywaniem doświadczenia awansuje on na kolejne poziomy doświadczenia i wtedy decydujemy, w jakim kierunku powinien się rozwijać. Do wyboru mamy takie cechy i umiejętności jak poziom witalności, obrona czy zadawanie specjalnych ciosów mieczem.

Rozgrywkę obserwujemy w rzucie izometrycznym i przebiega ona w czasie rzeczywistym. W momencie napotkania przeciwników, gra przełącza się na tryb turowy i kolejno wydajemy rozkazy wszystkim członkom drużyny, a następnie czekamy na reakcję wrogów. Wśród przeciwników spotykamy klasyczne dla gatunku RPG ogromne pająki, wilki, bandytów oraz charakterystyczne dla uniwersum fantasy potwory.

Oprawa wizualna Avadon: The Black Fortress nawiązuje do RPG-owych klasyków z lat 90., prezentując stosunkowo przeciętną jakość animacji i szczegółowość tekstur. W warstwie dźwiękowej rozgrywce towarzyszą zaś głównie: szum wiatru oraz odgłosy zadawanych ciosów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Avadon: The Black Fortress

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Avadon: The Black Fortress

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium IV 1.6 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 64 MB, 300 MB HDD, Windows XP/Vista/7

Nowe The Humble Bundle z 15 grami cRPG studia Spiderweb Software
Nowe The Humble Bundle z 15 grami cRPG studia Spiderweb Software

wiadomość12 lipca 2013

Na serwisie The Humble Bundle ruszyła nowa tygodniowa promocja. W jej ramach można za kilkanaście złotych kupić piętnaście gier cRPG studia Spiderweb Software, w tym Avadon: The Black Fortress oraz serie Avernum i Geneforge.

Nowe Indie Royale (m.in. Avadon: The Black Fortress, Zafehouse: Diaries i War of the Human Tanks)
Nowe Indie Royale (m.in. Avadon: The Black Fortress, Zafehouse: Diaries i War of the Human Tanks)

wiadomość27 marca 2013

Wystartowało nowe Indie Royale. Tym razem w taniej paczce produkcji niezależnych znalazły się gry Waveform, Avadon: The Black Fortress, Zafehouse: Diaries, Derrick the Deathfin, Tidalis oraz War of the Human Tanks.

To dobry czas dla Pecetowych RPGów!
To dobry czas dla Pecetowych RPGów!

wiadomość27 marca 2012

GOG.com zrobiło mi wielką niespodziankę oferując w pre-orderze Legend of Grimrock. Ten staroszkolny, świetnie zapowiadający się dungeon crawler został już pieczołowicie opisany przez niezastąpionego Hedzia (<3), więc nie będę się powtarzał po nim. Ja się będę po prostu cieszył. Bo to dobry czas dla RPGów na PC.

PC
AND
iOS