Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2013, 09:15

Nowe Indie Royale (m.in. Avadon: The Black Fortress, Zafehouse: Diaries i War of the Human Tanks)

Wystartowało nowe Indie Royale. Tym razem w taniej paczce produkcji niezależnych znalazły się gry Waveform, Avadon: The Black Fortress, Zafehouse: Diaries, Derrick the Deathfin, Tidalis oraz War of the Human Tanks.

Nowe Indie Royale (m.in. Avadon: The Black Fortress, Zafehouse: Diaries i War of the Human Tanks) - ilustracja #1

Ruszyła kolejna edycja Indie Royale, czyli promocji, w ramach której za niewielką sumę można nabyć zestaw gier niezależnych. Tym razem w skład paczki weszły:

  1. Waveform
  2. Avadon: The Black Fortress
  3. Zafehouse: Diaries
  4. Derrick the Deathfin
  5. Tidalis
  6. War of the Human Tanks (plus soundtrack)

Powyższy zestaw możecie nabyć wpłacając cenę minimalną. W chwili pisania tej wiadomości wynosi ona 4,05 euro, czyli w przeliczeniu około 17 złotych. Warto dodać, że z gier biorących udział w tej edycji, Waveform, Avadon: The Black Fortress oraz Tidalis mogą zostać aktywowane na serwisie Steam. Ponadto wpłacając 6,34 euro (ok. 26 zł) lub więcej otrzymacie również:

  1. Album muzyczny Chiptunes 2012

Tradycyjnie przypominamy, że Indie Royale działa na nieco innych zasadach niż typowe akcje tego typu. W tej promocji cenę minimalną kształtują bowiem sami kupujący. Wpłacający minimalną kwotę podwyższają ją dla pozostałych. Natomiast osoby, które wyłożą większą sumę niż muszą, zapewniają obniżenie minimalnej ceny. Hojni gracze należą najczęściej do mniejszości, więc jeśli zamierzacie kupić ten zestaw, to lepiej zrobić to jak najwcześniej.

  1. Indie Royale – strona oficjalna

W skład nowego Indie Royale wchodzą głównie mniej znane, ale mimo to godne uwagi, produkcje. Gwiazdą zestawu jest zdecydowanie oldskulowe cRPG Avadon: The Black Fortress. Gra jest izometryczna, turowa i z obszerną kampanią, która oferuje sporą swobodę przy wybieraniu metod realizacji zadań. Z kolei War of the Human Tanks to udana turowa strategia wojenna autorstwa niezależnego japońskiego zespołu Yakiniku Banzai! Gry indie z Kraju Kwitnącej Wiśni wciąż bardzo rzadko otrzymują wersje anglojęzyczne, ale powoli zaczyna ulegać to zmianie. Autorzy próbują umieścić swoją produkcję na serwisie Steam za pośrednictwem usługi Greenlight. Jeśli im się to uda, to osoby, które wcześniej kupiły War of the Human Tanks za pośrednictwem innych kanałów dystrybucji elektronicznej otrzymają kody potrzebne do aktywacji na Steam.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na grę Zafehouse: Diaries, która jest zdecydowanie najbardziej nietypową pozycją w zestawie. Jest to strategia, w której dowodzimy grupą ludzi próbujących przetrwać w świecie opanowanym przez zombie. Tym, co wyróżnia ten tytuł, jest fakt, że cała rozgrywka odbywa się za pomocą pamiętnika jednego z ocalałych. To na jego stronach śledzimy wszystkie wydarzenia i za jego pomocą wydajemy rozkazy.