Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2013, 09:50

autor: Hed

Papo & Yo trafi na PC – gra o trudnych przejściach z dzieciństwa

Świetna przygodowa gra niezależna Papo & Yo doczeka się edycji pecetowej. Tytuł opowiadający o trudnych przejściach z dzieciństwa zostanie wydany 18 kwietnia na Steamie.

Papo & Yo – opowieść o trudnych relacjach z ojcem pojawi się na PC. - Papo & Yo trafi na PC – gra o trudnych przejściach z dzieciństwa - wiadomość - 2013-03-27
Papo & Yo – opowieść o trudnych relacjach z ojcem pojawi się na PC.

Papo & Yo, jedna z ciekawszych konsolowych gier niezależnych ubiegłego roku, zostanie przeniesiona z PlayStation 3 na komputery PC. Potwierdził to Vander Caballero, twórca tej wyrazistej produkcji, który w rozmowie z serwisem Game Informer ujawnił, że pecetowa konwersja zostanie wydana 18 kwietnia na Steamie. Nie znamy jeszcze ceny edycji komputerowej, ale na PlayStation 3 za grę trzeba było zapłacić równowartość 15 dolarów.

Papo & Yo to pozornie typowa przygodowa gra z zagadkami logicznymi, w której przemierzamy fantastyczny świat dziecięcej wyobraźni. W rzeczywistości dzieło Vandera Caballero i Minority Studios jest opowieścią o trudnych przejściach z dzieciństwa. Caballero doświadczył maltretowania ze strony ojca i postanowił oddać te emocje w grze, jednocześnie oferując wsparcie dla osób z podobnymi problemami. Pomysł spotkał się z ciepłym przyjęciem recenzentów i graczy.

Producent Papo & Yo wyraził podekscytowanie faktem, że jego gra trafi do nowej widowni, czyli posiadaczy pecetów. Caballero wspomniał też o tym, że wciąż dostaje listy od graczy, którzy mieli podobne przejścia jak on. Na Steamie Papo & Yo może zyskać sporą popularnością, bo platforma skupia wielu miłośników nietypowych opowieści pokroju Dear Esther. To z kolei zwiększy szansę na to, że Caballero będzie mógł włożyć więcej środków w swoje kolejne projekty.

W Papo & Yo wcielamy się w chłopca imieniem Quico, żyjącego w biednej dzielnicy z małym robotem Lula oraz nosorożcem Potworem. Zwykle przyjacielski Potwór cierpi na pewną przypadłość – jest uzależniony od pożerania trujących żab, zamieniających go w rozwścieczoną bestię. Quico wyrusza w podróż, aby znaleźć lekarstwo na tę chorobę. Kolejne poziomy składają się z łamigłówek, które rozwiązujemy manipulując otoczeniem w dość niecodzienny sposób.

  1. Oficjalna strona twórców Papo & Yo
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Papo & Yo

Papo & Yo