Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 lutego 2013, 09:05

Ujawniono turowe cRPG Avadon 2: The Corruption

Studio Spiderweb Software zapowiedziało turowe cRPG Avadon 2: The Corruption. Gra zmierza na PC oraz iPada, a premiera zaplanowana została na jesień.

Do fortecy Avadon powrócimy jesienią. - Ujawniono turowe cRPG Avadon 2: The Corruption - wiadomość - 2013-02-23
Do fortecy Avadon powrócimy jesienią.

Specjalizujące się w oldskulowych cRPG-ach studio Spiderweb Software zapowiedziało swój kolejny projekt. Okazała się nim gra Avadon 2: The Corruption, czyli kontynuacja udanej produkcji z 2011 roku. Projekt ukaże się jesienią tego roku na PC oraz iPada.

  1. Avadon 2: The Corruption – strona oficjalna gry

W Avadon 2: The Corruption wcielimy się w agenta tytułowej twierdzy. Naszym zadaniem jest bronienie jej przed wszystkimi możliwymi zagrożeniami, od prostych potworów aż po knowania sąsiadujących imperiów. Niestety, pomimo naszych wysiłków dochodzi do ataku na Avadon. Jego struktury obronne zostały w dużej części zburzone, a na ulicach panowanie rozpoczęły chaos i panika. Wewnątrz murów rozpoczyna się wojna domowa, do inwazji szykują się barbarzyńskie plemiona, a do tego tajemnicza grupa spiskowców rozpoczyna realizację planu, który może doprowadzić do śmierci większości mieszkańców. Jak to zwykle bywa w grach studia Spiderweb, kampania pozwoli na dużą swobodę wyboru i gracz będzie mógł zarówno ocalić twierdzę Avadon, jak i doprowadzić do jej ostatecznej zagłady.

Gra będzie klasycznym izometrycznym cRPG-iem z turowym systemem walki. Autorzy obiecują obecność pięciu różnorodnych klas postaci, które w sumie zaoferują dziesiątki unikalnych umiejętności oraz zaklęć. Podczas kampanii zwiedzimy nie tylko wnętrze tytułowej twierdzy, ale również zapuścimy się w niezbadane dotąd tereny otaczającej jej krainy. Poza głównym wątkiem fabularnym gra zawierać będzie dziesiątki zadań pobocznych do wypełnienia oraz pełnych potworów lochów do zwiedzenia. W trakcie przygód wykorzystamy kilkaset przedmiotów magicznych. Kampania posiadać ma kilka alternatywnych zakończeń.

Ujawniono turowe cRPG Avadon 2: The Corruption - ilustracja #3

Spiderweb Software to niewielkie niezależne studio zlokalizowane w mieście Seattle, które w 1994 roku założył Jeff Vogel. Zespół zajmuje się jedynie tworzeniem gier RPG i ma na koncie takie serie jak Avernum czy Geneforge. Do niedawna wszystkie produkcje firmy charakteryzowały się rozbudowaną mechaniką zabawy i koszmarną grafiką.

Avadon: Black Fortress to pierwsza gra studia, na którą można patrzeć bez żalu. Jej grafika wciąż jest bardzo prosta, ale została wykonana bardzo schludnie i nie przeszkadza już w cieszeniu się kampanią.