Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka Calculords (iOS)
OkładkaCalculords (iOS)

Calculords

Calculords to hybryda turowej strategii, karcianki oraz gry logicznej. Podczas zabawy gracz musi wykonywać proste obliczenia matematyczne w celu uzyskiwania konkretnych liczb pozwalających na aktywowanie przypisanych im jednostek.

Strategiczne | science fiction | turowe | elementy logiczne | karciane

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Calculords Premiera

21lut2014

iOS

22sie2014

AND

Gry podobne do Calculords

Hearthstone

Scrolls

The Trouble with Robots

Calculords to nietypowa strategia turowa wzbogacona elementami matematycznej gry logicznej i karcianki. Produkcję opracowało studio Ninja Crime i zadebiutowała ona wpierw na systemie iOS w lutym 2014 roku, a następnie kilka miesięcy później została przekonwertowana przez autorów na Androida.

Gra oferuje humorystyczną kampanię, w której jako ostatni ocalały kujon musimy poprowadzić resztki ludzkości do walki z siłami zła. Ten pomysł zrealizowany został w formie nietypowej gry logicznej, w której mechanizmy rozrywki oparte są głównie na wykonywaniu obliczeń matematycznych.

Wzmianka o królowej nauk nie powinna jednak nikogo zrazić, gdyż matematyka została tutaj wykorzystana w bardzo ciekawy oraz intuicyjny sposób i gra nie wymaga posiadania żadnej specjalistycznej wiedzy z tej dziedziny. Rozgrywka sprowadza się do toczenia bitew za pomocą jednostek przywoływanych poprzez zagrywanie kart. Każda z nich posiada numer wymagany do jej aktywacji. Ponadto dysponujemy także drugim zestawem kart zawierających jedynie liczby i poprzez ich mnożenie, dodawanie i odejmowanie uzyskamy numery potrzebne do aktywowania konkretnych jednostek. Początkowo potrzebne kalkulacje są banalnie proste, ale poziom trudności szybko rośnie i wkrótce konieczne jest wymyślanie całkiem skomplikowanych ciągów obliczeń.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Calculords: 12+

iOS
AND