Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 8 września 2014, 16:07

ALONE, Calculords, Skullls of Shogun i inne – przegląd najlepszych gier sierpnia na Androida

W przeglądzie najlepszych sierpniowych produkcji na Androida omawiamy turową strategię Skulls of the Shogun, zręcznościówki Swing Copters, Epic Skater, ALONE i Max Gentlemen, nietypową grę logiczną Calculords, RPG-a Iron Knights oraz karciankę Star Realms.

 

Przez Wami kolejne wydanie naszego cyklu przybliżającego najlepsze tytuły, jakie ukazały się w minionym miesiącu na urządzeniach z systemem Android. A że sierpień obfitował w niezłe premiery, to było w czym wybierać.

Skulls of the Shogun

Przegląd zaczynamy od Skulls of the Shogun, czyli wyśmienitej turowej strategii, która po podbiciu konsol, pecetów i urządzeń z iOS wreszcie trafiła na Androida. Naczekaliśmy się sporo, ale przez ten czas gra nic nie straciła ze swojego uroku. Wciąż urzeka humorystyczną wizją średniowiecznej Japonii opanowanej przez duchy zmarłych samurajów, prostym do nauczenia, ale zaskakująco rozbudowanym systemem walki oraz świetnym interfejsem. Warto zagrać, zwłaszcza że po zakończeniu bardzo udanej kampanii czeka na was jeszcze tryb multiplayer.

Skulls of the Shogun na Google Play (6 PLN)

Gra dostępna również na iOS

Swing Copters

Z kolei Swing Copters to nowa zrecznościówka autora kultowego Flappy Bird. Tym razem kierujemy stworkiem wyposażonym w kask ze śmigłem, który musi wzlecieć jak najwyżej, omijając po drodze liczne przeszkody. Tak jak w poprzedniej produkcji tego twórcy cała zabawa polega na próbach bicia rekordów własnych i tych wypracowanych przez resztę użytkowników. Produkcja jest banalnie prosta, ale potrafi solidnie wciągnąć.

Swing Copters na Google Play (za darmo)

Gra dostępna również na iOS

Calculords

Doczekaliśmy się także androidowej wersji Calculords, czyli jednej z najlepszych gier logicznych tego roku na iOS. Produkcja w ciekawy sposób łączy elementy turowej strategii i karcianki, a mechanizmy walki oparte są na obliczeniach matematycznych, które na szczęście nie są zbytnio skomplikowane, wiec spokojnie poradzą sobie nawet osoby niepałające miłością do tego przedmiotu. W akcji cały ten koktajl sprawdza się bardzo dobrze dobrze, a całości uroku dodaje atrakcyjna oprawa graficzna stylizowana na retro oraz duży komizm kampanii.

Calculords na Google Play (9 PLN)

Gra dostępna również na iOS

Max Gentlemen

Osobom lubującym się w zwariowanych produkcjach polecamy grę Max Gentlemen. Cała zabawa obraca się wokół tworzenia na głowach postaci potężnych wież z kapeluszy. Aby nie było zbyt łatwo właściciele tych głów są najczęściej w ruchu, a trasa zapełniona jest przeszkodami. Na szczęście możemy zmuszać nakrycia głowy do skoków, co pozwala unikać kolizji. Wszystko to ukazane jest w mocno zakręconej stylistyce i podlane z dużą ilością zabawnego humoru. Do tego model biznesowy jest bardzo sensowny i kupujemy jedynie nową zawartość (np. postacie), a nie ułatwienia.

Max Gentlemen na Google Play (za darmo)

Gra dostępna również na iOS

Iron Knights

Jeśli macie chrapkę na nowego RPG-a pełnego akcji, to warto zainteresować się grą Iron Knights. Całość w oczywisty sposób czerpie z dokonań pecetowych tuzów tego gatunku, takich jak serie Diablo i Torchlight, ale jednocześnie opakowuje to wszystko w atrakcyjną azjatycką stylistykę. Produkcja nie zrewolucjonizuje swojego gatunku, ale mordowanie hord potworów daje dużo radości, a rozbudowany system rozwoju bohaterów zapewnia motywację do kontynuowania zabawy. Najwięcej frajdy jest w trybie multiplayer, ale nawet samotni gracze znajdą tu sporo dobrej rozrywki.

Iron Knights na Google Play (za darmo)

Gra dostępna również na iOS

Epic Skater

Epic Skater to ciekawa propozycja z gatunku endless runner. Zgodnie z tytułem, nie biegniemy tutaj na własnych nogach – zamiast tego postać automatycznie pędzi w prawą stronę ekranu na deskorolce. W połączeniu z systemem trików oraz koniecznością udanego lądowania po nich daje to w sumie znacznie ciekawszą produkcje niż typowi przedstawiciele tego gatunku. Ponadto autorzy przygotowali dobrze przemyślany system rozwoju, pozwalający na odblokowywanie nowych akrobacji, co z kolei pozwala uzyskać coraz lepsze wyniki punktowe.

Epic Skater na Google Play (za darmo)

Gra dostępna również na iOS

Star Realms

Z kolei Star Realms to wyśmienita adaptacja popularnej planszówki. Mechanizmy rozgrywki wzorowane są na karciankach: naszym zadaniem jest budowanie talii reprezentujących armady statków kosmicznych, a następnie wykorzystywanie ich w walce z przeciwnikami. Zasady są odrobinę skomplikowane, ale w ich opanowaniu pomagają rozbudowane samouczki oraz zaskakująco obszerna jak na ten gatunek kampania fabularna. Prawdziwa zabawa czeka jednak w trybie multiplayer, a że populacja graczy jest spora, to nie ma żadnych problemów ze znalezieniem chętnych do rozgrywki.

Star Realms na Google Play (za darmo)

Gra dostępna również na iOS

ALONE

Ostatnią grą, którą chcemy Wam polecić jest ALONE. To prześliczna zręcznościówka, w której kierujemy małym statkiem pędzącym przez zapadające się jaskinie. Naszym zadaniem jest oczywiście unikanie zderzenia z przeszkodami, czego dokonujemy przesuwając palcem po ekranie. System sterowania jest zaskakująco czuły i po kilku minutach treningu możemy bardzo precyzyjnie kontrolować ruch maszyny. Całość to typowy przykład idealnej gry mobilnej – proste zasady połączono tutaj z mocno uzależniającą rozgrywką, a wszystko to opatrzono piękną oprawą graficzną. Warto dać temu projektowi szansę. Nie będziecie żałowali.

ALONE na Google Play (8 PLN)

Gra dostępna również na iOS

Pozostałe godne uwagi gry

Sytuacja gier na Androida stale się poprawia i coraz częściej duże premiery mają miejsce jednocześnie na iOS i systemie Google. Uważamy, że nie ma jednak sensu powtarzać tych samych tytułów w obu przeglądach. Dlatego polecamy przeczytanie artykułu:

Przegląd najlepszych gier sierpnia na iOS

Część z opisanych w nim gier dostępnych jest bowiem również na Androida, w tym: