Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 sierpnia 2014, 09:59

Calculords – matematyczna gra logiczna wreszcie na Androidzie

Na Google Play zadebiutował projekt Calculords, czyli konwersja nietypowej gry logicznej, łączącej karciankę z systemem bitewnym opartym na obliczeniach matematycznych.

Calculords, czyli jedna z najbardziej oryginalnych mobilnych produkcji tego roku, już od kilku miesięcy cieszy użytkowników systemu iOS. Teraz do zabawy wreszcie mogą dołączyć posiadacze urządzeń z Androidem.

Grę można zakupić za około 9 złotych, zarówno na iOS, jak i Androidzie.

Calculords oferuje humorystyczną kampanię, w której jako ostatni ocalały kujon musimy poprowadzić resztki ludzkości do walki z siłami zła. Ten pomysł zrealizowany został w formie nietypowej gry logicznej, w której mechanizmy rozrywki oparte są głównie na wykonywaniu obliczeń matematycznych.

Wzmianka o królowej nauk zapewne odstraszy część czytelników, ale nie warto się zrażać, gdyż matematyka została tutaj wykorzystana w bardzo ciekawy oraz intuicyjny sposób i gra nie wymaga posiadania żadnej specjalistycznej wiedzy z tej dziedziny. Rozgrywka sprowadza się do toczenia bitew za pomocą jednostek przywoływanych poprzez zagrywanie kart. Każda z nich posiada numer wymagany do jej aktywacji. Ponadto dysponujemy także drugim zestawem kart zawierających jedynie liczby i poprzez ich mnożenie, dodawanie i odejmowanie uzyskamy numery potrzebne do aktywowania konkretnych jednostek. Początkowo potrzebne kalkulacje są banalnie proste, ale poziom trudności szybko rośnie i wkrótce konieczne jest wymyślanie całkiem skomplikowanych ciągów obliczeń.

Ten system jest prosty do opanowania, a jednocześnie oferuje sporą swobodę działania i daje dużo sporo satysfakcji. Do tego autorzy ubrali rozgrywkę w atrakcyjną retro stylistykę i doprawili doskonałym humorem. Wszystko to daje w sumie wyśmienitą produkcję, którą powinien wypróbować każdy fan gier logicznych.