Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2014, 12:59

Tentacles: Enter the Mind - zapowiedziano zręcznościówkę twórców Max: The Curse of Brotherhood

Autorzy Max and the Magic Marker oraz Max: The Curse of Brotherhood zapowiedzieli zręcznościówę Tentacles: Enter the Mind, w której pokierujemy potworem eksplorującym umysł szalonego naukowca.

Znane z gier Max and the Magic Marker oraz Max: The Curse of Brotherhood duńskie studio Press Play ujawniło swój kolejny projekt. Okazała się nim zręcznościówka zatytułowana Tentacles: Enter the Mind, w której pokierujemy czarnym potworem eksplorującym kolorowe trójwymiarowe krainy za pomocą czterech długich macek. Produkcja zmierza obecnie wyłącznie na systemy Windows 8 i Windows RT. Na razie nie ma planów opracowania wersji na inne platformy. Premiera zaplanowana została na lato tego roku. Warto wspomnieć, że gra jest kontynuacją wcześniejszego Tentacles: Enter The Dolphin, które ukazało się w 2012 roku na telefony i tablety z systemami iOS, Android i Windows Phone.

Fabuła obracać się będzie wokół problemów znanego z poprzedniej części szalonego naukowca doktora Phluffa. Mężczyzna nie może się pochwalić zdrową psychiką i najbardziej zwariowane pomysły zaczynają powoli przejmować kontrolę nad jego umysłem. Wcielimy się w mackowatego potwora, który udaje się do wnętrza mózgu doktora z misją wyeliminowania szkodliwych idei.

Podczas zabawy zwiedzimy różne sfery psychiki Phluffa, od jego popędu seksualnego aż po superego. W przeciwieństwie do dwuwymiarowej pierwszej części, mapy w Tentacles: Enter the Mind będą w pełni trójwymiarowe i będziemy je mogli swobodnie eksplorować posługując się mackami potwora. Po drodze zmuszeni zostaniemy do walki z przeciwnikami, unikania pułapek oraz zbierania cennych przedmiotów. Rozgrywkę wzbogaci system rozwoju pozwalający na uczenie maszkary nowych umiejętności.

  1. Tentacles: Enter the Mind - oficjalna strona gry

Najnowszą wydaną grą studia Press Play jest platformówka Max: The Curse of Brotherhood, która ukazała się w zeszłym roku na konsolę Xbox One. Warto wspomnieć o tym projekcie, bo już wkrótce zawita on także na pecety. Premiera wydania komputerowego zaplanowana została na 15 kwietnia tego roku.