Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lutego 2014, 23:50

autor: Draug

Zapowiedziano Shadows: Heretic Kingdoms – RPG akcji kontynuujące grę Kult: Heretic Kingdoms

Firma bitComposer Games zapowiedziała grę RPG akcji o tytule Shadows: Heretic Kingdoms. Będzie to kontynuacja wydanego przed dekadą hack’n’slasha Kult: Heretic Kingdoms. Nowy tytuł powstaje jedynie z myślą o pecetach, a jego premiera nastąpi pod koniec 2014 roku.

Pamiętacie grę Kult: Heretic Kingdoms – wydanego w 2004 roku (w Polsce w 2005) hack’n’slasha autorstwa studia 3D People? Nie musicie się martwić, jeśli pamięć Was zawodzi, bo wymieniony tytuł raczej nie zalicza się do klasyki gatunku. Wspominam go zaś dlatego, że dziś firma bitComposer i studio Games Farm zapowiedziały jego kontynuację, zatytułowaną Shadows: Heretic Kingdoms. Ponownie będziemy mieli do czynienia z przedstawicielem gatunku RPG akcji z widokiem izometrycznym, a akcja zostanie osadzona w tym samym uniwersum, reprezentującym nurt dark fantasy. Tytuł powstaje wyłącznie z myślą o komputerach osobistych. Jego premierę zaplanowano na czwarty kwartał bieżącego roku.

Przepastna lista gier cRPG zaplanowanych na ten rok wzbogaca się o kolejny tytuł. - Zapowiedziano Shadows: Heretic Kingdoms – RPG akcji kontynuujące grę Kult: Heretic Kingdoms - wiadomość - 2014-02-28
Przepastna lista gier cRPG zaplanowanych na ten rok wzbogaca się o kolejny tytuł.
Shadows: Heretic Kingdoms w skrócie:
  • Gatunek: RPG akcji z widokiem izometrycznym (hack’n’slash)
  • Twórcy: Games Farm i bitComposer
  • Realia: dark fantasy
  • Cechy szczególne: demon jako główny bohater, pojmane dusze jako grywalni członkowie „drużyny”, możliwość przemieszczania się między światem cieni i realnym
  • Docelowa platforma sprzętowa: PC
  • Termin premiery: czwarty kwartał 2014

Wydarzenia opowiedziane w Shadows: Heretic Kingdoms będą miały miejsce kilka lat po tych, jakich świadkami byliśmy w wydanym dekadę temu pierwowzorze. Niemniej, sequel opowie zupełnie nową historię, nie związaną bezpośrednio z poprzednią grą. Tytułowe Heretyckie Królestwa pogrążą się w chaosie, a jedyną szansą na ocalenie ich przed pochłęniem przez ciemność, będzie wykorzystanie mocy i potencjału dusz największych herosów, jacy przed laty stąpali po ziemi.

Dlatego jedyną istotą zdolną ocalić świat i zarazem głównym bohaterem produkcji będzie demon znany jako Pożeracz (ang. Devourer). Jego szczególne zdolności polegają na możliwości wędrowania między dwoma wymiarami – rzeczywistym i światem cieni – oraz pożeraniem dusz martwych istot celem przejęcia nad nimi kontroli.

Na wypadek spotkania z wielkogabarytowymi przeciwnikami warto mieć ze sobą duszę jakiegoś wojownika. - Zapowiedziano Shadows: Heretic Kingdoms – RPG akcji kontynuujące grę Kult: Heretic Kingdoms - wiadomość - 2014-02-28
Na wypadek spotkania z wielkogabarytowymi przeciwnikami warto mieć ze sobą duszę jakiegoś wojownika.

Przytoczone założenia koncepcyjne sprawiają, że w grze przyjdzie nam kierować nie tylko wspomnianym demonem, ale również trzema towarzyszami, których dusze znalazły się w jego mocy (z możliwością swobodnego przełączania się między nimi). Co jednak ciekawe, nie oznacza to, że na ekranie będziemy oglądali cztery istoty – każda dusza dzieli ciało z Pożeraczem, toteż zmiana kierowanej postaci będzie oznaczała po prostu przeobrażenie się w kogoś innego.

Każdy bohater otrzyma do dyspozycji unikatowe cechy i umiejętności, a jego rozwój będzie przebiegał niezależnie od pozostałych członków „drużyny”. Szybkość zdobywania punktów doświadczenia zostanie uzależniona od tego, jak dużo czasu spędzimy w danym ciele. Można spodziewać się dość szerokiego spektrum dusz do pojmania – nasz demon będzie mógł dzielić ciało z duszami zarówno dobrych i prawych herosów, jak i łotrów czy nawet potworów.

Choć w świecie Heretyckich Królestw trafi się kilka barwnych lokacji... - Zapowiedziano Shadows: Heretic Kingdoms – RPG akcji kontynuujące grę Kult: Heretic Kingdoms - wiadomość - 2014-02-28
Choć w świecie Heretyckich Królestw trafi się kilka barwnych lokacji...

Również druga zdolność Pożeracza – możliwość przemieszczania się między dwoma planami egzystencji – przełoży się w znaczący sposób na mechanikę rozgrywki. Mogąc wskoczyć w świat cieni, zaskoczymy przeciwników, by zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo, unikniemy zastawionych pułapek, a także łatwiej rozwiążemy pewne zagadki.

Tak Shadows: Heretic Kingdoms prezentuje się w zarysie. Zajrzyjcie na oficjalną stronę internetową gry, jeśli chcecie poznać więcej szczegółów:

Zapowiedziano Shadows: Heretic Kingdoms – RPG akcji kontynuujące grę Kult: Heretic Kingdoms - ilustracja #4Jak wspomniano w tekście, oryginalne Kult: Heretic Kingdoms (znane też jako Heretic Kingdoms: The Inquisition) zostało stworzone przez studio 3D People, a wydawcą tego tytułu była firma Project Three. Dwa lata po jego premierze informowano o pracach nad sequelem, zatytułowanym Heretic Kingdoms: Reluctant Hero, lecz produkcja ta nigdy nie ujrzała światła dziennego. Wkrótce w temacie kontynuacji zapanowała cisza, która trwała aż do dziś. Niemniej, bitComposer i Farm Games to nowi właściciele omawianej marki, a Shadows: Heretic Kingdoms nie ma nic wspólnego z anulowanym Reluctant Hero.

...większość odwiedzanych przez nas miejsc będzie raczej niepokoiła ciemną kolorystyką. - Zapowiedziano Shadows: Heretic Kingdoms – RPG akcji kontynuujące grę Kult: Heretic Kingdoms - wiadomość - 2014-02-28
...większość odwiedzanych przez nas miejsc będzie raczej niepokoiła ciemną kolorystyką.