Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2014, 09:23

autor: Draug

World of Tanks czekają poważne zmiany w bieżącym roku

Studio Wargaming.net poinformowało, że do końca 2014 roku w grze World of Tanks zostaną wprowadzone poważne zmiany. Będą miały one związek przede wszystkim z poprawieniem oprawy graficznej, zwiększeniem realizmu rozgrywki i dodaniem Bitew Historycznych. Niestety, nie wiadomo, kiedy dokładnie twórcy zaczną implementować nowości.

Wygląda na to, że konkurencja w postaci dodatku Wojska Lądowe do War Thunder odcisnęła piętno na World of Tanks. Twórcy ze studia Wargaming.net ogłosili bowiem, że ich najpopularniejsze dzieło doczeka się w tym roku solidnych modyfikacji. Obejmą one przede wszystkim oprawę graficzną (z bardziej szczegółowymi modelami i teksturami wyższej jakości) oraz model fizyczny, tak aby zwiększyć realizm zabawy. Nowości nie ominą również trybów rozgrywki. Producent będzie na bieżąco prezentował poszczególne zmiany poprzez wypuszczanie kolejnych dzienników dewelopera – pierwszy z nich, przedstawiający ogólnie plany wobec omawianej pozycji, znajdziecie powyżej. Niestety, nie wiadomo, kiedy World of Tanks zacznie otrzymywać wspomniane modyfikacje.

Dzięki zmianom planowanym na ten rok podobne konfrontacje w World of Tanks mogą wyglądać znacznie ciekawiej niż dotychczas. - World of Tanks czekają poważne zmiany w bieżącym roku - wiadomość - 2014-02-28
Dzięki zmianom planowanym na ten rok podobne konfrontacje w World of Tanks mogą wyglądać znacznie ciekawiej niż dotychczas.
Co przyniesie rok 2014 w World of Tanks?
  • Lepszą oprawę graficzną
  • Bardziej zaawansowany model fizyczny (dzięki silnikowi Havoc)
  • Bitwy Historyczne
  • Ufortyfikowane terytoria w Wojnach Klanów
  • Nowe czołgi

Zagłębmy się w szczegóły planowanych innowacji. W dużej mierze będziemy je zawdzięczali zastosowaniu silnika Havoc, który będzie oddziaływał zarówno na czołgi, jak i na środowisko. W przypadku pojazdów doczekamy się między innymi zwiększenia liczby części podatnych na zniszczenie, dynamicznej pracy zawieszenia, oddzielnego modelowania i animowania każdego elementu gąsienic, a także efektu tzw. „wolumetrycznego ognia” po oddaniu strzału. Z kolei na polach bitew uświadczymy większy wpływ graczy na otoczenie – na przykład nic nie będzie stało na przeszkodzie, by przejechać przez mur, rozbijając go na kawałki, czy częściowo zawalić budynek wystrzelonym pociskiem. Ponadto twórcy pracują nad wprowadzeniem zmiennych warunków atmosferycznych, które ograniczą widoczność.

Kolejną dużą nowością stanie się dodanie Bitew Historycznych. Co ciekawe, twórcy nie będą silili się na zachowanie symetrii w starciach tego typu, toteż może się zdarzyć, że w polu spotka się na przykład 20 czołgów T-34 przeciwko 5 Tygrysom. Zmiany nie ominą również Wojen Klanów – każdy klan otrzyma siedzibę w postaci ufortyfikowanego regionu ze skarbcem w jego sercu. Gracze będą mogli nawzajem atakować swoje terytoria, aby walczyć o zgromadzone bogactwa. Rzecz jasna, nie zabraknie także nowych pojazdów, lecz według wszelkiego prawdopodobieństwa aktualizacji tego rodzaju będzie mniej niż dotychczas.

Jakość tekstur ma wzrosnąć 3 lub nawet 4 razy. - World of Tanks czekają poważne zmiany w bieżącym roku - wiadomość - 2014-02-28
Jakość tekstur ma wzrosnąć 3 lub nawet 4 razy.

”To będzie prawdziwie rewolucyjny rok dla gry” – powiedział Mike Zhivets, producent World of Tanks. – „Zmiany zaplanowane na rok 2014 dotykają samego rdzenia produkcji, a każda z nich wpłynie na to, jak widzi się i odczuwa rozgrywkę, wynosząc doświadczenie płynące z walki czołgów na zupełnie nowy poziom realizmu i imersji.”

Przypomnijmy, że ostatnia aktualizacja do omawianego tytułu nosiła numerek 8.11 i została wprowadzona w Europie 11 lutego bieżącego roku, wzbogacając zabawę o tryb Konfrontacji. Jednocześnie był to ostatni patch z serii 8.xx, toteż niewykluczone, że wraz z rozpoczęciem następnej linii, 9.xx, zaczniemy otrzymywać wymienione wyżej innowacje.

Jeżeli chcesz sprawdzić, jak w chwili obecnej prezentują się popularne "tanki", zapraszamy do odwiedzenia strony World of Tanks w dziale Multigier. W tymże dziale możesz przetestować nie tylko tytuł studia Wargaming.net, ale również jej konkurenta, czyli wspomnianą wyżej produkcję War Thunder, która już wkrótce zostanie wzbogacona o walki czołgowe.