Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 28 lutego 2014, 09:50

autor: Góral

CDP.pl - Michał Kiciński i Marcin Iwiński w gronie najbogatszych Polaków

Michał Kiciński i Marcin Iwiński, założyciele firmy CDP.pl (dawniej CD Projekt), trafili na listę 100 najbogatszych Polaków według dwutygodnika Forbes. Majątki obu przedsiębiorców szacowane są na około 220 mln złotych, co zapewniło im miejsca pod koniec rankingu.

W najnowszym rankingu najbogatszych Polaków według dwutygodnika Forbes znalazło się dwóch przedstawicieli branży gier. Są to założyciele firmy CDP.pl (dawniej CD Projekt) - Michał Kiciński oraz Marcin Iwiński. Pierwszy z wymienionych został sklasyfikowany na 98. miejscu z majątkiem szacowanym na 220 mln zł, a drugi nieco wyżej, bo na 96. miejscu (225 mln zł). Natomiast na tronie po raz kolejny zasiadł Jan Kulczyk (11,3 mld zł). Nie jest to pierwsze wyróżnienie tego typu dla obu przedsiębiorców. Forbes uznał ich kilka lat temu za „Graczy Roku 2012”, a Kiciński pojawił się już w podobnym rankingu, przygotowanym przez redakcję tygodnika Wprost za rok 2011.

Marcin Iwiński – współzałożyciel firmy CDP.pl - CDP.pl - Michał Kiciński i Marcin Iwiński w gronie najbogatszych Polaków - wiadomość - 2014-02-28
Marcin Iwiński – współzałożyciel firmy CDP.pl

Naturalnie to tylko część wyróżnień zebranych przez obu biznesmenów. Dla nas najważniejszy jest jednak fakt, że dzięki ich staraniom na rynku ukazują się kolejne znakomite produkcje. Wystarczy wspomnieć obecne w sklepach dwie części serii Wiedźmin oraz niesamowicie wyczekiwanego Wiedźmina 3, zapowiadającego się na jedną z najlepszych produkcji bieżącego roku. Warto także nadmienić, że studio CD Projekt Red pracuje również nad grą Cyberpunk 2077, która zadebiutuje nie wcześniej, niż w 2015 roku.

CDP.pl - Michał Kiciński i Marcin Iwiński w gronie najbogatszych Polaków - ilustracja #2CDP.pl (dawniej CD Projekt) to jedna z najstarszych polskim firm działających na rynku gier wideo. Przedsiębiorstwo rozpoczęło działalność w 1994 roku, będąc pierwszym rodzimym dystrybutorem oprogramowania na płytach CD-ROM. Późniejsze lata zaowocowały dalszym rozwojem, powstaniem studia CD Projekt Red, rodzimego sklepu cyfrowej dystrybucji cdp.pl, czy też uruchomieniem sklepu GOG.com.