Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2014, 10:02

autor: luckie

Call of Duty: Ghosts – Onslaught ląduje na PC, PlayStation 3 i PlayStation 4. Pogłoski o darmowym demie gry

Dodatek Call of Duty: Ghosts – Onslaught jest już dostępny na PC, PlayStation 3 i PlayStation 4. W międzyczasie pojawiły się plotki o demie gry, które podobno umożliwi bezpłatne testowanie ograniczonej zawartości multiplayera Call of Duty: Ghosts. Te same źródła donoszą również o darmowym weekendzie z DLC Onslaught oraz o kolejnych płatnych skórkach postaci.

Call of Duty: Ghosts – Onslaught

Zgodnie z zapowiedziami firmy Activision, dodatek Onslaught do Call of Duty: Ghosts zadebiutował wczoraj wieczorem na PC, PlayStation 3 i PlayStation 4. Europejskie wydanie DLC na PC wyceniono na 14,49 euro (ok. 60 zł). Inną opcją jest zakup przepustki sezonowej za 49,99 euro (ok. 208 zł), która oprócz zawartości oferowanej w Onslaught gwarantuje dostęp do trzech przyszłych dodatków: Invasion, Nemesis oraz Devastation. W usłudze PlayStation Network ceny Onslaught i Season Pass wynoszą odpowiednio 56 zł i 199 zł. Pierwsze DLC do najnowszej odsłony słynnego cyklu FPS-ów wprowadza cztery nowe mapy przeznaczone do rozgrywki wieloosobowej oraz jeden rozdział mini-kampanii w kooperacyjnym trybie Extinction. Ponadto do rąk graczy trafia Maverick, czyli broń o podwójnym zastosowaniu. W razie potrzeby może ona służyć jako snajperka lub karabin szturmowy.

Darmowe demo?

Co szykuje Activision? – plotki
  1. 4 marca – kolejne płatne paczki z grywalnymi postaciami (Makarov, Zakhaev, Rorke, kombinezon Hazmat)
  2. 7 marca – start darmowej wersji demonstracyjnej multiplayera Call of Duty: Ghosts (dwa tryby, trzy mapy, tryb Extinction)
  3. 21 marca – początek darmowego weekendu z DLC Onslaught

W internetowym notatniku PasteBin pojawiła się informacja, jakoby Call of Duty: Ghosts miało otrzymać darmowe demo trybu wieloosobowego. Od tzw. Darmowego Weekendu na Steamie odróżniać je ma ograniczona zawartość – podobno bezpłatnie będzie się dało grać w dwóch wariantach rozgrywki (Deathmatch i Domination) na trzech mapach (Strike Zone, Warhawk oraz Prison Break), a także współpracować z innymi w trybie Extinction. Demo ma rzekomo zostać wypuszczone 7 marca 2014 roku, a przez ograniczony czas będzie się dało kupić pełną wersję gry w niższej cenie.

To samo źródło donosi, że w weekend rozpoczynający się 21 marca będzie się dało za darmo wypróbować zawartość DLC Onslaught – a więc cztery mapy, nową broń oraz misję Extinction Episode 1: Nightfall. Osoby, które zdecydują się wówczas na zakup Season Pass, otrzymają zestaw Team Leader Digital Pack oraz wczesny dostęp do czegoś o nazwie „The Ripper” (brzmi trochę, jak tytuł kolejnego epizodu w trybie Extinction).

Dalej w dokumencie czytamy o czterech kolejnych mikro-DLC z grywalnymi postaciami. Od 4 marca gracze będą mogli za odpowiednią opłatą wcielić się w takie postaci, jak Makarov, Zakhaev (dobrzy znajomi fanów podserii Modern Warfare) i Rorke (postać z kampanii solowej Ghosts), lub założyć specjalny kombinezon ochronny. Niedawno informowaliśmy o podobnym oficjalnym DLC – Captain Price Legend Pack. Wiarygodności notatce dodaje fakt, że podano w niej linki do materiałów promocyjnych wspomnianych zestawów, hostowanych w serwisie Xbox.com. Zobaczyć je możecie poniżej:

Można było się spodziewać, że na kapitanie Price’ie się nie skończy
Można było się spodziewać, że na kapitanie Price’ie się nie skończy
  1. Recenzja gry Call of Duty: Ghosts
  2. Oficjalna strona gry Call of Duty: Ghosts
  3. Szczegóły dodatku Onslaught na oficjalnej stronie Call of Duty