Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2019, 19:25

autor: Serek

Tim Sweeney: Epic nie wie, jak ukończyć Unreal Tournament

Jeden z użytkowników Twittera spytał szefa Epic Games o ewentualne wznowienie prac nad Unreal Tournament. Niestety, Tim Sweeney rozwiał wątpliwości fanów marki. Studio nie bardzo ma pomysł na skończenie gry, a poza tym priorytetem pozostaje Fortnite.

Marne szanse na kontynuację prac nad Unreal Tournament. - Tim Sweeney: Epic nie wie jak ukończyć Unreal Tournament  - wiadomość - 2019-08-04
Marne szanse na kontynuację prac nad Unreal Tournament.

Niektórzy z Was zapewne pamiętają, że kilka lat temu studio Epic Games pracowało nad eksperymentalną wersją gry Unreal Tournament, która miała trafić na PC. Jak wiadomo, ostatecznie do wydania pełnoprawnej produkcji nie doszło. Stało się tak z powodu ogromnej popularności, którą zyskał Fortnite. Od czasu stworzenia platformy Epic Games Store, UT jest dostępny w sklepie, ale nie jest rozwijany. Jeśli macie chęć zagrać, możecie pobrać tytuł pod tym adresem. Mimo zaprzestania prac nad produkcją, gracze wciąż po cichu liczyli na nowości związane z popularną serią. Jeden z nich wystosował bezpośrednie pytanie o grę do Tima Sweeney’a, prezesa Epic Games:

Cześć Tim. Dlaczego anulowaliście Unreal Tournament? Dysponujecie ogromnymi środkami, a mimo to wstrzymaliście projekt. Moglibyście bez problemu powołać starą ekipę i skończyć grę dla fanów. Dlaczego tego nie zrobiliście? Chyba nie z powodu pieniędzy, prawda?

Jeśli liczyliście, że Tim Swenney odpowiedział coś, co dawałoby nadzieję spragnionym tytułu graczom, to niestety się przeliczyliście. Szef Epic Games dobitnie uargumentował brak prac nad produkcją:

Są dwa wytłumaczenia. Po pierwsze, wielu programistów Unreal Tournament pracowało przy Fortnite Battle Royale, i wciąż są kluczowymi uczestnikami produkcji. Po drugie, nie wiemy jak „skończyć” UT, jako że projekt był wysoce eksperymentalny i nie znalazł swojej istoty.

Potencjalne wznowienie prac nad Unreal Tournament mogłoby odbyć się w momencie, w którym jego główni programiści przestaliby pracować przy Fortnite. Ale taki stan rzeczy wydaje się być wysoce nieprawdopodobny, bowiem drugi tytuł jest kurą znoszącą złote jaja. Warto również pamiętać, że prace nad nowym UT miały być wykonywane w konsultacji z członkami społeczności gry. Niestety, szybko okazało się, że z miłośnikami produkcji zwyczajnie nie ma kto pracować. Czy fani doczekają się kiedyś pełnoprawnego wydania wyczekiwanego tytułu? Niestety, nie zapowiada się na to za szybko.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Unreal Tournament