Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2018, 09:47

autor: Aquma

Fortnite wykańcza Unreal Tournament

Tim Sweeney – prezes studia Epic Games, stojącego m.in. za Fortnite i Unreal Tournament – poinformował, że drugi z wymienionych projektów na razie nie będzie rozwijany. Przyczyną jest niezwykła popularność pierwszej z gier.

Unreal Tournament tkwi w deweloperskim limbo. - Fortnite wykańcza Unreal Tournament - wiadomość - 2018-12-05
Unreal Tournament tkwi w deweloperskim limbo.

Komentując otwarcie przez Epic Games własnej platformy dystrybucji cyfrowej, szef studia – Tim Sweeney – poinformował przy okazji, że stworzona przez firmę sieciowa strzelanka Unreal Tournament nie jest obecnie rozwijana. Przyczyną jest niesamowita popularność Fortnite. Wciąż rozbudowywany megahit battle royale odciąga deweloperów od innych projektów.

Unreal Tournament pozostaje dostępny w sklepie, ale nie jest aktywnie rozwijany. Niedawno współpracowaliśmy z GOG nad udostępnieniem naszych klasycznych gier i planujemy wprowadzić do sklepu więcej z nich, w ich oryginalnej glorii - Tim Sweeney powiedział Variety.

Unreal Tournament nie otrzymał żadnej aktualizacji od lata zeszłego roku. Tytuł nigdy nie został oficjalnie skasowany – nie przedstawiono planów wyłączenia serwerów – jednak, jeśli nic się nie zmieni, należy się spodziewać, że taka decyzja prędzej czy później zostanie podjęta. Z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia w przypadku innego pożartego przez Fortnite tytułu Epic Games – Paragon, choć nietypowy model biznesowy Unreal Tournament (więcej o nim w ramce poniżej) może trochę odwlec koniec gry w czasie.

OPEN SOURCE UNREAL TOURNAMENT

Fortnite wykańcza Unreal Tournament - ilustracja #2

Cechą charakterystyczną ostatniej części Unreal Tournament jest nietypowy pomysł na rozwój, a także zarabianie na grze. Produkcja jest dostępna całkowicie za darmo i pozbawiona mikropłatności. Dodatkowo społeczność ma dostęp do narzędzi moderskich, za pośrednictwem których może tworzyć własne usprawnienia i dodatki. Gdzie w tym wszystkim pieniądze dla deweloperów? Otóż dodatki tworzone przez ludzi mogą być sprzedawane, a studio Epic pobiera procent od każdej transakcji tego typu.

Przypominamy, że Unreal Tournament to seria klasycznych, dynamicznych FPS-ów, nastawionych na rozgrywkę w trybie wieloosobowym. Testy alfa omawianej, ostatniej odsłony cyklu rozpoczęły się w sierpniu 2014 roku (wyłącznie na pecetach) i nigdy nie zostały zakończone.

  1. Unreal Tournament – strona oficjalna