Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4
Okładka Cuisine Royale (PC)

Cuisine Royale

Multiplayerowa strzelanka oparta na zasadach battle royale. W trakcie zabawy w Cuisine Royale trzydziestu graczy trafia na rozległe pole bitwy, by walczyć o przetrwanie przy użyciu wszystkiego, co uda im się znaleźć – od broni palnej, aż po durszlaki, woki i gofrownice.

Akcji | FPP | TPP | zagraj za darmo | FPS | humorystyczne | sieciowe | multiplayer | TPS | indie | strzelanki | Battle Royale

Okładka Cuisine Royale (PC)

data premiery gry:

3gru2019

PS4

12gru2019

PC

18gru2019

XONE

Cuisine Royale jest humorystyczną strzelanką, opracowaną z myślą o multiplayerowej zabawie opartej na zasadach battle royale. Produkcja została stworzona przez studio Darkflow Software – autorów drugowojennego FPS-a zatytułowanego Enlisted.

Mechanika

W Cuisine Royale akcję możemy obserwować z oczu bohatera (FPP) lub z kamery umieszczonej za jego plecami (TPP). W trakcie zmagań na pole bitwy trafia 30 graczy, którzy walczą o przetrwanie przy użyciu wszystkiego, co uda im się znaleźć. Rozgrywkę wygrywa osoba, która jako ostatnia zdoła utrzymać się przy życiu.

Oprócz zróżnicowanego arsenału broni palnej autorzy oddają do naszej dyspozycji… szereg akcesoriów kuchennych. Przykładowo durszlak lub garnek mogą nam posłużyć za nakrycie głowy, wok chroni klatkę piersiową, z kolei gofrownicę możemy wykorzystać jako pancerz chroniący przed pociskami największego kalibru; poza tym przywdziewając okulary, zwiększamy celność broni, natomiast z cygarem w ustach stajemy się prawdziwymi twardzielami.

W grze pojawiają się lootboksy, aczkolwiek podobnie jak większość jej elementów, mają one prześmiewczy charakter. Skrzynie zostały bowiem rozrzucone po polu bitwy, można je otwierać całkowicie za darmo, a ich zawartość jest odpowiednio oznaczona.

Kwestie techniczne

Cuisine Royale posiada trójwymiarową grafikę przyzwoitej jakości, zwłaszcza jak na grę, która narodziła się jako primaaprilisowy żart. Dodatkowo produkcja była dostępna za darmo przez pierwszych dziesięć dni od premiery.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: max 30  

Oczekiwania czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 45 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Cuisine Royale

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Cuisine Royale

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 480 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 560 / Radeon HD 7750 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit

Humorystyczne Cuisine Royale za darmo na Steamie
Humorystyczne Cuisine Royale za darmo na Steamie

wiadomość17 czerwca 2018

Studio Darkflow Software udostępniło bezpłatnie swoją nową produkcję, czyli znajdujące się we wczesnym dostępie battle royale o tytule Cuisine Royale. Grę można dodać do swojej biblioteki za darmo do 25 czerwca.

PC
XONE
PS4